Doušové stříbrná Sázava

SÁZAVA - Nejvydařenější republikový turnaj Grand Prix „A“ se o víkendu povedl Veronice Doušové, když se svou partnerkou ve čtyřhře dívek Lucií Pilařovou (TJ Chemička Ústí nad Labem) a mixovým partnerem Davidem Piklem (BK Goram Teplice, o.s.) získala pokaždé stříbrnou pozici za druhé místo v dané disciplíně. Podala i velmi bojovný výkon ve dvouhře, kde i přes velmi bolestivé zranění kolena zápas 2. kola nevzdala, dohrála ho, ale těsnou porážku ve třetím setu už neodvrátila.

25.10.2007

Mostecká Veronika Doušová (vlevo) a Lucie Pilařová,Foto: DENÍK/Pavel Douša

Ve smíšené čtyřhře byla Veronika s Davidem mezi nasazenými páry a proto měli v 1. kole volno.
Ve 2. kole je čekala dvojice Sonek-Gavelčíková (Opava / Orlová), které přehráli celkem s přehledem 21:14 a 21:12 a probojovali se tak do nedělního semifinále. Tam proti nim čekal těžký soupeř Matěj Šváb a Alžběta Bášová (Dobruška/Hr. Králové), kteří v předchozím kole porazili další silné Severočechy Šídu s Pilařovou (Liberec/Ústí n.L.). David s Veronikou ale hráli od začátku dravě a útočně, čímž rozbíjeli obranu soupeřů, kteří chvílemi nevěděli, „kde jim hlava stojí“. Stejně pokračovali i v setu druhém a právem se radovali z výsledku 21:13 a 21:16 a zároveň o postupu do svého prvního mixového finále. Tam ale bylo vše naopak. Hráli dost zakřiknutě proti svým soupeřům zvučného jména – Vojtěcha Šelonga a Jany Žwakové z Orlové-Lutyně. Ti měli finále pevně v rukou a naše hráče vyprovodili severočeské hráče poměrně brzy z kurtu po setech 21:8, 21:8. Finále však bylo „nad plán“ naší dvojice a postup do finále byl obrovským a nečekaným úspěchem. Ukázali však svou zlepšující se formu a mohou pomýšlet na příčky v republikové špičce. Veroniku Doušovou toto finále katapultovalo na 6. místo žebříčku ČR ve smíšené čtyřhře, David Pikl je dokonce třetí.
Ve dvouhře začala hráčka Baníku dobře, když v 1. kole zvítězila bez větších problémů Michaelu Gerlichovou ze Sokola Klimkovice. Ve čtvrtfinále nastoupila proti Evě Gavelčíkové nebojácně s útočným pojetím.
V polovině 1. setu si však bolestivě prošlápla při výpadu pravé koleno, vyžádala si ošetření, ale i přes naléhání obou trenérů soupeřek zápas nechtěla vzdát a hrála se sebezapřením. Podařilo se jí dokonce set vyhrát 21:19. Druhý se ty vyzněl těsně pro soupeřku podobným poměrem 21:19. Ve 3. setu se zranění projevovalo ve větší míře, zápas však nevzdala, ale těsnou prohru 17:21 již neodvrátila. Zaslouží si však obdiv za vůli a bojovnost , kterou měla v průběhu celého setu. Z vítězství ve dvouhře se nakonec radovala Severočeška z Ústí nad Labem Lucie Pilařová, která se díky získaným bodům stala českou jedničkou dvouhry v kategorii U15.
Do čtyřhry dívek nastupovaly české jedničky Veronika Doušová a Lucie Pilařová s velkými ambicemi, které potvrdily hned proti prvním soupeřkám Gerlichová-Neulingerová (21:10, 21:11).
V nedělním semifinále však měli katastrofální nástup do zápasu proti dvojici Kolářová-Gavelčíková (Přeštice/ Orlová). První set, který byl bez pohybu a pořádně odehraného míče prohrály 13:21, ale severočeským dívkám, které mají přezdívku „Lamy“ slíbila maminka Lucie Pilařové, že pokud vyhrají zápas, dostanou „o dvě kupky sena navíc“. Žertovná poznámka zvedla náladu a ony zápas dotáhly do vítězného konce po zbývajících setech 21:9 a 21:12. Finále naše dívky ovládaly proti páru Bášová - Hejdrychová (Hr. Králové /Radotín Meteor) do stavu 8:3 v setu druhém.
Do té doby vše klapalo, v úvodu druhého setu jsme mohli vidět sérii fantastických úderů v podání Veroniky (zvláště křížový kraťas podél celé sítě), ale poté přišly chyby podání a příjmu podání, soupeřky se chytly a až do konce zápasu vládly na hřišti ony a zvítězily 21:17 a 21:10. Pokud se děvčata vyvarují výkyvů ve hře, mohou pomýšlet na místo nejvyšší. Nyní jim patří 3. (Veronika) a 4. (Lucie) příčka žebříčku ČR.
Hráčka BK TJ Baník Most:
Dvouhra dívek: 9. místo – Veronika Doušová.
Čtyřhra dívek: 2. místo – Veronika Doušová – Lucie Pilařová (TJ Chemička Ústí n/L).
Smíšená čtyřhra: 2. místo – David Pikl (BK Goram Teplice) – Veronika Doušová.

25.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Masopust. Ilustrační foto.

O víkendu vrcholí v okresu Most oslavy masopustu

Vedoucí dospělého oddělení Michaela Hrabinská umisťuje ceduli lákající na jednu z novinek Poklady ze sklepa.

Knihovna vzdá hold čtenářství, celý měsíc se ponese v duchu oslav

Pejskaři musí zaplatit radnici do konce března

Most - Výše poplatků je ve městě stejná jako loni. Liší se podle toho, jestli je zvíře v rodinném domě nebo bytovém domě.

Unipetrol prodloužil strategické partnerství s VŠCHT

Praha, Litvínov - Petrochemická společnost podpoří až devět projektů, zaměřených na propagaci chemických oborů a vzdělávání pedagogů.

Ústí nad Labem – Drsnou krásu mohou milovníci luxusních aut SUV obdivovat také v Ústeckém kraji. Zbrusu nová sedmá modelová řada ŠKODA KODIAQ je připravena na extrémní podmínky a vyzařuje neobyčejnou silou.

Most padl s Havířovem v nájezdech. Kadani stačí k jasné záchraně jen bod

Most - Včera rozdrtili Kadaň 6:3, dneska se jim na domácím ledu nedařilo s Havířovem. Mostečtí hokejisté ve třetím, předehrávaném zápase play out podlehli Moravanům 2:3 po nájezdech a Kadani, která bojuje s Mostem o záchranu, tak ve zbývajících čtyřech duelech stačí pouhý bod, aby se udržela ve druhé nejvyšší soutěži. Rozdíl mezi Mostem a Kadaní je devět bodů, Trhači mají ale lepší skóre.