Bez medaile se nikdo nevrátil! Bojovníci bodovali v Bavorsku

Untermeitingen (Německo), Most – Před pár dny se uskutečnilo Mezinárodní bavorské mistrovství v bojovém umění Allkampf-Jitsu (AKJ). Moderní bojové umění využívající propracované asijské techniky boje bylo pořádané v bavorském Untermeitingenu. Soutěže se zúčastnilo 120 závodníků z České Republiky, Rakouska a pořádajícího Německa.

15.10.2014 3

Bojovníci z ŠBU Most.Foto: ŠBU Most

Spolu se Školou bojových umění Most (ŠBU Most) dále Českou republiku reprezentovali kluby z Plzně, Milevska, Písku a Českých Budějovic. Systém AKJ obsahuje 9 žákovských stupňů (kyu) a 10 mistrovských stupňů (Dan), podle toho byly soutěžící rozděleni do jednotlivých kategorií, které byly dále ovlivněny věkem (žáci, junioři a dospělí).

„Ačkoli museli naši junioři na svůj nástup poměrně dlouho čekat, protože závod byl zahájen od nejvyššího technického stupně Dan, předvedli perfektní formu a precizně zvládnuté techniky. Dřina a píle byla oceněna. K výsledkům gratulujeme," vyzdvihl mostecký trenér Tomáš Hrnčál.

V kategorii muži klasické disciplíny získal 3.místo Kameník Jan. V soutěži družstev získali junioři Zeman Martin, Bernášek Lukáš a Sochor Marek 3. místo. V disciplíně Fighting junioři do 45 kg vybojoval 2. místo Nietc Jakub, dále 3. místo do 62 kg Jelínek Jakub, do 74 kg 3. místo Bernášek Lukáš a 2. místo Sochor Marek.

V disciplíně Fightin muži ve skupině do 85 kg získal 2. místo Kameník Jan a nad 94 kg 2. místo Hrnčál Tomáš. Nyní se budou žáci Allkampf-Jitsu ŠBU Most připravovat na 13. Mistrovství České republiky pořádané v Plzni dne 8. listopadu.

(th, vev)

Autor: Redakce

15.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 3

Přípravné fotbalové utkání v Ústí nad Labem - ČR - Litva 3:0.
35

Litvínov nabízí svým občanům duonádoby na tříděný odpad

Konec. Litvínová cesta v play off byla krátká

Litvínov – Hokejisté podlehli Hradci Králové a nepostoupili do semifinále extraligy.

Na EET dohlížejí i celníci. V kraji provedli přes sto kontrol

Ústecký kraj - Elektronická evidence tržeb se týká i celníků. Od loňského prosince do poloviny března provedli v Ústeckém kraji 124 kontrol EET, v 18 případech zjistili pochybení.

FOTO DNE: V Mostě vzniká 3D iluze kostela. Připomíná renesanční malby

Most - Když to spatříte, překvapí vás dokonalost optického klamu. Světoznámý přesunutý mostecký kostel tentokrát "odjel" do paralelního světa.

Mostecký veterán Švancar nasbíral za víkend pět bodů

Most /FOTO/ - Padesátiprocentní úspěch zaznamenali extraligoví hokejbalisté týmu HBC Kovodemont Most, když prohráli v Pardubicích, ale doma zvítězili nad Rakovníkem. Veterán v mosteckém dresu Švancar si na své konto připsal pět víkendových bodů do tabulky produktivity.