VYBERTE SI REGION

Anketa Nejúspěšnější sportovec je opět tady. Vyberte své kandidáty

Most - Opět se blíží vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Mostecka. Tentokrát budou čtenáři Mosteckého deníku vybírat úspěšné reprezentanty na poli sportu za rok 2016. Hlasovat v anketě mohou pomocí kuponu zveřejněného v tištěných novinách nebo můžete své hlasy zaslat na mail: vaclav.veverka@denik.cz. Anketa vyvrcholí slavnostním galavečerem v Městském divadle v Mostě v pondělí 30. ledna. Vyhlašovateli ankety jsou Mostecký deník a Okresní sdružení České unie sportu Sdružení sportovců Mostecka, ve spolupráci s agenturou Sport Action.

6.1.2017
SDÍLEJ:

Hokejista Martin Ručinský ovládl anketu Nejúspěšnější sportovec Mostecka v loňském roce.Foto: DENÍK/Karel Pech

Zvolte nejúspěšnějšího sportovce za rok 2016

Jednotlivci dospělí:

Viktor Hübl (HC Verva Litvínov, hokej): Dlouholetá opora hokejového Litvínova, u které platí kde je Hübl, tam jsou góly.

František Lukeš (HC Verva Litvínov, hokej): Hüblův parťák z elitního útoku hokejové Vervy je podobným případem gólově už roky táhne žlutočerný tým.

Kristian Reichel (HC Verva Litvínov, hokej): Mladíček si v roce 2016 poprvé osahal extraligu a rozhodně nepropadl. Reprezentoval ve výběrech do osmnácti let a nově také ve dvacítce. Účastník mistrovství světa.

Markéta Jeřábková (DHK Baník Most, házená): Rok od roku v Mostě roste. Z juniorské reprezentace hladce přešla mezi dospělé, kde se s A týmem bojovala v loňském roce na mistrovství Evropy. Češky tam skončily desáté.

Petra Růčková (DHK Baník Most, házená): Mostecká opora, odborník na sedmimetrové hody. I ona se zúčastnila v roce 2016 mistrovství Evropy.

Dominika Müllnerová (DHK Baník Most, házená): Brankářská opora házenkářských Černých andělů. I ona společně s Jeřábkovou a Růčkovou byla na loňském mistrovství Evropy.

Jakub Langhammer (Krušnoman TT Litvínov, triatlon): Měl parádní sezonu. V Austrálii se v září zúčastnil mistrovství světa a doběhl si tam pro parádní sedmé místo ve své kategorii při Ironman 70,3. V červnu si ve Švýcarsku doběhl při světové triatlonové sérii Ironman 70,3 pro stříbro.

Ondřej Bíro (Gamblers Most, malá kopaná): Univerzál Bíro, který v malé kopané nastupuje jako brankář a v klasickém fotbale jako záložník pomohl reprezentačnímu A týmu k bronzu na mistrovství Evropy v Maďarsku.

Michal Macháček (Gamblers Most, malá kopaná): Zřejmě jeden z nejšikovnějších hráčů Gamblers Most, rovněž reprezentant, který se může chlubit bronzem z ME 2016.

Tomáš Režný (Gamblers Most, malá kopaná): Další šikula od mosteckých Gamblers a rovněž držitel bronzové medaile z ME 2016.

David Macko (Gamblers Most, malá kopaná): Skončil na konečném druhém místě mezi nejlepšími střelci celostátní ligy malé kopané a jako reprezentant přispěl k bronzu na ME v Maďarsku.

Jakub Polák (Gamblers Most, malá kopaná): Poslední z pětice mosteckých reprezentantů, kteří s A týmem brali v Maďarsku bronzové medaile.

Matěj Koudelka (Gamblers, malá kopaná): Mistr Evropy do 21 let v malé kopané. Šampionát se konal v roce 2016 v Praze.

Václav Šlégr (FC Jeptišky, malá kopaná): Brankář, který pomohl české jedenadvacítce ke zlatým medailím na pražském ME.

Lukáš Haspra (Old Bridge, malá kopaná): Kapitán reprezentace U21, rovněž v roce 2016 vybojoval zlato na ME.

Klára Chmelová (HC Litvínov, hokej ženy): Jedenadvacetiletá opora hokejového týmu žen HC Litvínov a česká reprezentantka. Chmelová se svými 82 body (50 + 32) táhne litvínovský hokej do letošního finále ženské ligy.

Petr Pastyřík (SK Leon Most, kickbox): Mostecký borec se stal v loňské roce mistrem světa v disciplíně Lightcontact v ringu v Itálii. V disciplíně UFR light a Points fight bral bronz.

David Konečný (SK Leon Most, kickbox): Zlatý na mistrovství světa v Itálii v disciplíně Lightcontact v ringu. Bronz bral v disciplíně Kung-fu styl Jižní Shaolin.

Kolektiv dospělých:

HC Verva Litvínov (hokej): Hokejová stálice v nejvyšší soutěži, kde se drží už téměř šest desítek let. Po minulé barážové sezoně, která skončila loni v dubnu, se Litvínov rozjel a okupuje horní příčky v tabulce hokejové extraligy.

DHK Baník Most (ženská házená): V roce 2016 mostecké házenkářky potřetí v řadě ovládly Český pohár a poté se staly také českým mistrem. Byly také účastníkem evropského poháru EHF.

Kovodemont Most (hokejbal): Mostecký extraligový oddíl vybojoval v loňském roce bronzové medaile.

FK Baník Souš (fotbal): Divizní klub měl poslední sezonu skvělou, kdy vybojoval historický počet bodů a to 52. A pozor! I letos se Souši daří. Po podzimu je na čtvrtém místě se ziskem třiceti bodů.

Gamblers Most (malá kopaná): Minulý rok měli neskutečný. Popáté v řadě a celkově posedmé vyhráli Mosteckou ligu malé kopané, dokázali obhájit titul mistra ČR, poprvé ve své historii se zúčastnili ve slovinském Mariboru Ligy mistrů. Hráči Gamblers byli důležitými členy reprezentačních mužstev U21, které vyhrálo zlato a A týmu dospělých, kteří brali bronz na letošních mistrovstvích Evropy.

Baník Souš ženy (fotbal): V ženské divizi se soušským fotbalistkám minulá sezona vydařila. Celkově skončily totiž na bronzové příčce. A šlo jim to také v Českém poháru, kde porazily třetiligové Ústí nad Labem a vybojovaly si možnost hrát s Plzní, která válí v nejvyšší soutěži. Ta už tažení soušských hráček zastavila.

Krušnoman Triatlon Team Litvínov (triatlon): Doba bronzová v litvínovském triatlonu skončila. Borci z Krušnoman Triatlon Teamu Litvínov slavili po dvou bronzových letech v Českém poháru v dlouhém triatlonu a dlouhém duatlonu konečně zlaté medaile. Bylo to v kategorii sportovní kluby.

SK Leon Most (kickboxing): Kickboxeři mají za sebou úspěšný minulý rok, když z vrcholných akcí vozili domů přední umístění. Dařilo se jim na MS v Itálii.

Super Stars Most (badminton): Badmintonisté Super Stars Most patří už roky k předním českým klubům, kterým se daří na tuzemské i zahraniční scéně. Vychovávají medailisty jakými jsou například Bedřich Valenta nebo Veronika Dobiášová a další.

Uhlomost sport Most (ploutvové plavání): Mistrovské tituly a skvělá vystoupení v evropských pohárech. Plavci s ploutvemi z Mostu sbírali v minulém roce skvělé úspěchy. I jako reprezentanti.

Jednotlivci mládež:

Petr Myšák (HC Litvínov, hokej): Velký talent litvínovského hokeje válí za mladší dorost. Ve 24 zápasech nastřílel 41 branek a navrch přidal 21 asistencí. S 62 body z 24 zápasů, tak vládne bodování celého mladšího dorostu a je i nejlepším střelcem celé soutěže.

Michal Chludil (BK Baník Most, box): V roce 2016 stříbrný na MČR v Ostravě, medaile sbírá i za hranicemi při mezinárodních turnajích, například v Německu.

Dominik Štěpánek (Box klub Tonka, Most): Bronzový boxer na loňském mistrovství Evropy a zlatý z mistrovství České republiky, kde byl zároveň vyhlášený nejtechničtějším borcem.

Kamila Javorková (PK Litvínov, plavání): V Trutnově při mistrovství ČR 2016 dvanáctiletých plavců vybojovala při šesti startech čtyři mistrovské tituly, stříbro a bronz. Co start, to medaile.

Daniel Skočdopole (HKC Racing Team, motosport): Je mistrem republiky v motokárové třídě OK Junior, stříbrný v poháru Autoklubu ČR.

Družstvo juniorek ve složení Karolína Dérerová, Karolína Žižková, Eliška Trollerová, Lucie Kolaříková, Daniela Uhlířová, Ilona Běhounková a Dominika Srbová (Uhomost sport Most, ploutvové plavání): Dívky úspěšně závodí ve světových pohárech, kde končí na vrchních příčkách, v roce 2016 byly například stříbrné v dalekém sibiřském Tomsku.

Tadeáš Procházka (AK Most, atletika): Loni vybojoval bronzovou medaili na MČR v Třinci. Bylo to v hodu koulí.

František Kordík (Oddíl krasobruslení v Mostě): Patnáctiletý krasobruslař, který reprezentuje oddíl v nejvyšší krasobruslařské soutěži ČR a to v Českém poháru kategorie žák. Dále je účinkujícím muzikálu na ledě. Dle trenérek je dříčem, který je vzorem ostatním dětem v oddíle. Za poslední rok udělal maximální posun v rámci svých krasobruslařských možností.

Markéta Kohoutová (Super Stars Most, badminton): Při Mistrovství České republiky v Českém Krumlově vstupovala Markéta Kohoutová do turnaje jako jednička a v sezóně 2016 neporažená hráčka, a to je v kategorii do třinácti let nelehký úděl. Výsledkem byl mistrovský titul. Další titul přidala ve čtyřhře s klubovou kolegyní Kristinou Kozempelovou.

Tereza Lišková (FK Litvínov, AC Sparta Praha, fotbal): Mladá fotbalistka se dostala z FK Litvínov do pražské Sparty a také do reprezentace U16 a U17, se kterou hrála v zahraničí.

Mia Holčáková, Pavlína Černá a Aneta Lejčková (tanečnice z TS Kamily Hlaváčikové): Dívky loni vybojovaly titul druhý vicemistr světa na WADF World Dance Championship v Liberci.

Vladimír Veverka (ŠK Most, šachy): Sedmiletý šachista vybojoval na loňském mistrovství Čech do osmi let v Harrachově bronzovou medaili.

Kateřina Burdová (Litvínov, twirling): V Hluku na MČR 2016 získala 2x titul Mistr ČR, 1x stříbrnou medaili v kategorii junior starší „A", reprezentovala ČR na ME v Itálii. Twirling je tanec a gymnastika s hůlkou.

David Smrček (Karate klub Most): V kategorii mladších žáků do 11 let získal v roce 2016 celkem na celostátních soutěžích 10 medailí, z toho 2 zlaté, 4 stříbrné a na MČR skončil 5.

Kolektiv mládeže:

DHK Baník Most (házená): Házená má v Mostě velkou základnu. Oblíbená je mezi dětmi školní liga v miniházené. Starší hráčky objíždějí turnaje po celé republice. Ty nejúspěšnější už ochutnaly interligové zápasy.

HC Litvínov (hokej): Velká hokejová rodina z Litvínova vychovala už řadu skvělých sportovců, vítězů olympiád a mistrů světa. Momentálně vychovává talentovaného Petra Myšáka a další hráče.

Super Stars Most (badminton): Veleúspěšný klub na badmintonovém poli. Mladí badmintonisté vyhrávají medaile v rámci krajských turnajů i na úrovni republiky. Daří se jim ovšem i v zahraničí.

PK Litvínov (plavání): Nejsou závody, kde by talentovaní Litvínované nezářili. Navíc vychovávají velký talent v podobě Kamily Javorkové, naposledy čtyřnásobné mistryně ČR.

PK Most (plavání): I v Mostě se malým plavcům daří. Vozí medaile z krajských závodů z mistrovství České republiky.

Uhlomost sport Most (ploutvové plavání): Plavcům se ploutvemi se medailově daří v Čechách i při pohárech za hranicemi. Vychovávají také reprezentanty.

AK Most (atletika): Úspěšný oddíl s mladými sportovci, kterému se daří po celé republice. V roce 2016 dokonce měli zastoupení na paralympiádě v Riu v osobě Daniela Hýny.

Krasobruslení Most: Oddíl krasobruslení v Mostě, který po celé ČR dokazuje, že jeho svěřenci jsou ve svých kategoriích jedni z nejlepších. Oddíl byl (mimo jiného) v roce 2016 dějištěm a organizátorem zimní olympiády dětí a mládeže v rámci krasobruslení a rychlobruslení.

HKC Racing Team (motosport): V loňském roce měli ve svém středu dva mistry České republiky. V jednotlivých závodech po okruzích ČR končí mostečtí jezdci na medailových pozicích

BK Baník Most (box): Jeden z nejlepších mládežnických klubů v republice. Ve svém středu má i několik reprezentantů. Mladým baníkovcům se daří také na turnajích například v Německu.

Box klub Tonka: V minulém roce se boxerům z Tonka klubu dařilo. Přivezli čtyři medaile z MČR - dvě zlata a dva bronzy a navíc ocenění pro nejtechničtějšího borce, kterým byl Dominik Štěpánek, kterému se dařilo i na mistrovství Evropy. 

Taneční studio K. Hlaváčikové: Loni měli skvělou sezonu korunovanou třemi tituly mistrů světa. Úspěšní byli v kategoriích Mini Kids, Juveniles a Mixed age.

Sportovec senior:

Ivo Řezáč (AK Litvínov, atletika): Ivo Řezáč i v 75 letech je stále aktivním atletem. Loni se navíc zúčastnil v Austrálii mistrovství světa, kde na tratích 1 500 metrů a 5 000 metrů byl šestý a sedmý. Stříbrný byl při běhu Hodonín Holič Skalica.

Josef Houška: Bývalý fotbalový trenér mládeže, zakladatel městského sportovního klubu seniorů a místní seniorské bowlingové ligy.

Trenér trenérka:

Lukáš Kroc (Super Stars Most, badminton): V klubu Super Stars Most a ve své akademii vychoval řadu skvělých badmintonistů, kteří vozí medaile z celé země.

Jaroslav Balín (BK Baník Most, box): Boxem žije, mladé talenty trénuje ve sportovní hale a ti patří mezi nejúspěšnější mládež v ČR. Daří se jim i za hranicemi.

Roman Tonka (Box): Vychovává vynikající boxery, kteří jsou úspěšní na domácích turnajích, ale i v zahraničí. Dominika Štěpánka dovedl na ME k bronzové medaili.

Pavel Koutenský (FK Baník Souš, fotbal): V poslední sezoně dosáhl s divizním celkem Souše na historický počet 52 bodů. Tolik tým ještě nezískal. Navíc se pod Koutenským Souši daří i letos a zimuje na čtvrté příčce tabulky.

Michaela Smolková a Jana Nová (Krasobruslení Most): Tým trenérek krasobruslení, které dělají maximum pro to, aby jejich svěřenci podávali ty nejlepší výkony a reprezentovali oddíl nejlépe, jak je to možné.

JAK HLASOVAT?

O nejlepších sportovcích hlasujte prostřednictvím kuponu v tištěných novinách. Stačí ho vyplnit a poslat nebo donést do redakce Mosteckého deníku (Bělehradská 3346/5, 434 01 Most). Nebo můžete své hlasy zaslat mailem na vaclav.veverka@denik.cz. Uveďte tam prosím své jméno. O nejlepších pak rozhodne součet hlasů. Chybí vám někdo v nominaci? Víte o někom, kdo v loňském roce zaznamenal velký úspěch a my jsme na něj v nominaci zapomněli? Pošlete nám jeho jméno, klubovou příslušnost a stručný výčet posledních sportovních úspěchů. Nominace mohou posílat i sportovní kluby na emailovou adresu: vaclav.veverka@denik.cz.

Autor: Václav Veverka, D.Edvard Beneš

6.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Současná podoba mostu přes ulici Mezibořská.

Nový most v Litvínově bude postaven podle návrhu architekta

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem.
4

Po pohřešované dívce z Ústí se pátrá i v schengenském prostoru

AKTUALIZOVÁNO

Vlaky v regionu nabíraly zpoždění. Spadlá trolej způsobila chaos

Ústecký kraj - Zmatky panovaly v úterý ráno a dopoledne v osobní dopravě na železnici v části Ústeckého kraje. 

Mostečanka si vzala úvěr, lhala, vše utratila, ale nesplácela. Hrozí jí vězení

Mostecko - Věci za desítky tisíc korun si neprávem přivlastnila žena z Mostu. Policie ji viní z podvodu.

Knihovny byl vloni plný Litvínov, připravila pestrý výběr akcí

Litvínov - Litvínovská knihovna je ve městě již tradiční organizací, která i v roce 2016 nabídla zajímavý program a oslovila všechny věkové skupiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies