VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUŠNÉ HORY

Přechod do Německa v horách nad Litvínovem se má otevřít pro auta v dubnu

Mostecko, Sasko – České a německé úřady jednají o zprovoznění hraničního mostu v Brandově pro vozidla do 3,5 tun po dobu rekonstrukce mostu na hlavní silnici v Olbernhau. Zatím ještě není rozhodnuto, zda bude přechod otevřen pro auta trvale.

Údržbáři zachránili dívku, která zkolabovala. Starosta je ocenil

Meziboří – Obětavost a osobní statečnost prokázali zaměstnanci města Meziboří, když pomohli mladé dívce v nouzi.

Nejdřív křížovka, pak čtení. Věrná čtenářka Deníku oslavila devadesátiny

Meziboří - Marie Müllerová z Meziboří, jedna nejvěrnějších čtenářek Mosteckého deníku, oslavila minulý čtvrtek 90. narozeniny. Poblahopřál jí celý dům i šéfredaktor

Buchty a štamprličky. Na hory dorazilo masopustní veselí

Hora Svaté Kateřiny /FOTO,VIDEO/ – Mlha, sníh a vítr. I přes nepříliš příznivé počasí bylo ale ráno před devátou hodinou na náměstí v Hoře Svaté Kateřiny plno lidí. V maskách. Přesně v devět totiž odtud vyrazil průvod, kterým odstartoval masopust. Později vše doplnila zabijačka a k večeru se rozjede masopustní rej.

Kalašnikov pracoval v Hoře Svaté Kateřiny. Byl to příbuzný slavného vynálezce?

Hora Svaté Kateřiny – Příjmení slavného vynálezce a tvůrce legendárního samopalu Kalašnikova se objevilo mezi obyvateli krušnohorského města Hora Svaté Kateřiny za II. světové války, kdy zde pobývala poměrně početná skupina dělníků z východních zemí.

Děti z Hory Svaté Kateřiny budou v televizi. Promluví o vztahu s rodiči

Hora Svaté Kateřiny – Děti z Hory Svaté Kateřiny se objeví v pořadu České televize s názvem Děti na tahu. V rodinné talk show Martina Dejdara dostanou příležitost říct, co si myslí o svých rodičích, o vztahu s nimi a o všem, co považují za důležité. Diváci budou svědky několika zajímavých příběhů.

Policisté kontrolují auta u sjezdovek. Zatím neřešili žádnou krádež

Mostecko – Policisté ze stanice Nová Ves v Horách se v současné době v rámci preventivní činnosti zaměřují na kontroly aut zaparkovaných v blízkosti sjezdovek a běžeckých tratí. Dosud nezaznamenali žádnou krádež ani lákadla pro zloděje odložená na sedadlech.

Začal před čtyřmi lety, teď už je to tradice. Živý betlém v Hoře Svaté Kateřiny

Hora Svaté Kateřiny – Horské město Hora Svaté Kateřiny zahájilo adventní čas tradičně na náměstí, rozsvícením vánočního stromu. Již poněkolikáté ale při tomto aktu nechyběla jedna z velkých zajímavostí, a sice živý betlém, v něm dominuje mimino představující Ježíška.

Města se začínají odívat do vánočního hávu. Na Meziboří rozsvítili strom

Meziboří/FOTO/ - Na Meziboří začaly Vánoce. Před tamní radnicí se dnes vpodvečer rozzářil vánoční strom. Po slavnostním rozsvícení následoval ohňostroj. Děti z mateřské a základní školy pak zazpívaly koledy.

Petr Junek dostal vozík. Díky Němcům. "Konečně kopec vyjedu sám," říká

Meziboří – Tahle návštěva byla jednou z nejpříjemnějších, jakou kdy Petr Junek z Meziboří zažil. Po tvářích se mu málem začaly koulet slzy štěstí. Dvaačtyřicetiletý vozíčkář dostal vysněný elektrický vozík. Získala ho pro něj Oblastní charita Most díky své spolupráci s německými partnery. Petr tak bude moci chodníky kopcovitého města zdolávat bez pomoci blízkých a kolemjdoucích. Život se s ním ale dál odmítá mazlit, do cesty mu postavil zákeřnou chorobu.

OBRAZEM: V horách opravují větrnou elektrárnu. Vrtule musela dolů

Nová Ves v Horách - Porucha převodovky postihla jednu z větrných elektráren v Nové Vsi v Horách. Dolů tak musela obrovská vrtule, a to za pomocí jeřábu s dlouhým ramenem. „Na opravě se pracovalo několik dní, ale už je vše v pořádku," prozradil Mosteckému deníku šéf z opravárenské firmy Jan Červinka. V nejbližších dnech by se tak vrtule měla vrátit na své místo, znovu se roztočit a vyrábět elektřinu.

Nová Ves v Horách si připomene 450 let od první zmínky o obci

Nová Ves v Horách – Krušnohorské obec Nová ves v Horách si připomíná 450 let od první zmínky o ní. Stalo se tak v roce 1564, kdy majitelky panství Anna a Magdalena z Veitmile sepsaly na žádost poddaných takzvaný Handfest. Ten však není zakládající listinou obce, pouze její první zmínkou.

OBRAZEM: Nejlepší byli v nohejbalovém turnaji cukráři z Mostu

Nová Ves v Horách - Tradiční zábavu v podobě nohejbalového turnaje trojic opanoval v Nové Vsi v Horách tým mostecké Cukrárny u Kupců ve složení Jaroslav Kupec, Martin Strakoš a Václav Hartman. Akce se zúčastnilo celkem šest týmů, barvy jednoho z nich hájil i starosta obce David Kádner. 

OBRAZEM: Návrat do starých časů. Lesná ožila folklórem

Lesná - V rámci Viktoriánských slavností se na Lesné v Krušných horách uskutečnila přehlídka folklórních souborů z Čech, Moravy a sousedního Saska. Zahrát a zazpívat sem přijely dětský soubor Stázka z Teplé, který zpracovává převážně písně z Poohří, soubor Hořeňák z Lázní Bělohrad, který letos slaví 55 let trvání, Javor z Lomnice nad Lužnicí, zabývající se zvyky a obyčeji z jižních a západních Čech, Jirkovák, Skejušan založený Rusíny žijícími v Chomutově a citerová skupina Heimatgruppe Waldhäuser z obce Hohndorf.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení