VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUŠNÉ HORY

Krušné hory budou bez bariér. Víkend bude patřit hendikepovaným

Krušné hory – Destinační agentura Krušné hory připravila na následující víkend akci pro hendikepované. Ti budou moci navštívit několik míst, kde jsou připraveni přijímat nějakým způsobem zdravotně znevýhodněné občany neustále, nebo na to budou připraveni speciálně v závěru tohoto týdne. Nejvíce zapojených organizací je z Mostecka.

Na Meziboří přijede Josef Klíma, jeden z nejznámějších českých novinářů

Meziboří - Do horského městečka Meziboří dorazí novinář Josef Klíma. V budově bývalého kina bude 29. září od 17:30 vyprávět o svých pracovních zážitcích.

Šťastný konec! Ztraceného dědečka z hor našli v Německu

Hora Svaté Kateřiny – Velký kámen ze srdce spadl všem příbuzným a známým dvaaosmdesátiletého Karla Keila z Hory Svaté Kateřiny, který včera dopoledne vyrazil na nákup a nevrátil se. Muže dnes odpoledne našli němečtí policisté.

Tip Mosteckého deníku na výlet: Letecké muzeum v nedalekém Cämmerswalde

Cämmerswalde /FOTO/ – Je určené jak pro návštěvu rodin s dětmi, tak i pro zájemce o leteckou či jinou techniku. Asi tak lze ve stručnosti charakterizovat Flugzeugmuseum Cämmerswalde, které se nachází na okraji tohoto saského městečka. Leží pouhé tři kilometry vzdušnou čarou od Českého Jiřetína a asi třicet kilometrů od Mostu. 

Přehrada na Flájích byla víkendový hit. Lidi přilákalo ubývání vody

Fláje /FOTO/ – Stovky lidí o víkendu zamířily k přehradě v krušnohorských Flájích. Důvodů k návštěvě této lokality měli hned několik. Jednak bylo krásné počasí pro turistiku a flájské vodní dílo je turisty hojně navštěvované, ale hlavně přehrada se během celého měsíce července vypouští, takže dalším velkým lákadlem bylo podívat se, kolik ubylo vody a zda jsou k vidění zbytky likvidované obce Fláje, která musela právě výstavbě přehrady ustoupit.

OBRAZEM: Nová Ves v Horách slavila léto. Poprvé v rekonstruovaném parku

Nová Ves v Horách - Sobotní Letní novoveské slavnosti se letos poprvé uskutečnily v rekonstruovaném parku naproti obecnímu úřadu. Akci, při níž se hrálo divadlo, poslouchaly koncerty kapel, nebo byla k vidění módní přehlídka či útroby větrné elektrárny, si nenechalo ujít množství místních, ale i přespolních.

Výběr nového ředitele horské základní školy rozhádal starosty

Hora Svaté Kateřiny – Výběrové řízení na pozici ředitele základní školy v Hoře Svaté Kateřiny postihly velké neshody. Starostové horských obcí, které se na chodu školy podílejí, si po jeho konci téměř nemohou přijít na jméno.

Hladina přehrady klesá. Z Flájí se vypouští voda

Fláje – Z Flájské přehrady se v tomto týdnu začala vypouštět voda, a to významným způsobem. Mostecký deník o tom informoval Jan Svejkovský, mluvčí společnosti Povodí Ohře, která přehradu spravuje.

Škola Educhem mění vedení. Vlastimil Doležal od července nebude ředitelem

Meziboří – Střední škola Educhem, která sídlí na Meziboří, má před sebou velkou změnu. Za pár týdnů dojde ke změně ve vedení školy i stejnojmenné společnosti, která ji provozuje. Konkrétnější informace zatím chybí.

Ukázkové lidské mraveniště na přehradě. Vodní dílo Fláje otevřelo svou hráz

Fláje /FOTO,VIDEO/ – Zase jednou mohli lidé tam, kam to běžně nejde. Podívat se do úzkých chodeb i na zákoutí, která svou výškou berou dech. Povodí Ohře uspořádalo den otevřených dveří na Vodním díle Fláje. Návštěvníci se tak dostali přímo do útrob hráze. Akce se uskutečnila u příležitosti 130. výročí Moldavské dráhy, po které se přepravoval materiál na stavbu přehrady. Její okolí připomínalo z důvodu dlouhých front a ukázněného pohybu všech návštěvníků mraveniště. "Dorazilo přes pět tisíc lidí," řekl Mosteckému deníku mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

Přehrada Fláje ukáže svá zákoutí. Její unikátní hráz se otevře veřejnosti

Český Jiřetín – Podívat se na místa, která nejsou běžně přístupná. Přesně takovou možnost budou mít lidé, kteří 16. května zavítají na přehradu Fláje. Od 9 do 16 hodin si návštěvníci budou moci prohlédnout vnitřní prostory unikátní duté hráze. 

Novinka pro horské pacienty: Léky si objednají na obecním úřadě

Hora Svaté Kateřiny – Pacienty praktického lékaře Pavla Lisického, který ordinuje v horách, čeká změna ohledně vypisování receptů na léky.

Meziboří vyráží do boje s neukázněnými pejskaři. Bude přísné

Meziboří – Meziboří stále častěji řeší problém s neukázněnými pejskaři, kteří nechají po svém miláčkovi válet hromádku na kterémkoli místě ve městě. Radnice se proto rozhodla, že si na takové jedince posvítí.

S pacientem do Německa? Horské obce mají nový plán

Mostecko - Starostové chtějí navázat spolupráci s nemocnicí v německém Olbernhau. Nejdůležitější bude postoj pojišťoven.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení