VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUŠNÉ HORY

Klíny zřejmě překonaly rekord v návštěvnosti. Spokojení jsou i v Českém Jiřetíně

Ústecký kraj - Rekordní víkend mají za sebou některá horská střediska Ústeckého kraje. Podmínky k lyžování jsou zatím velmi dobré, na sjezdovkách je od 30 do 60 centimetrů sněhu.

OBRAZEM: Horu Svaté Kateřiny ovládl masopust

Hora Svaté Kateřiny – Krušnohorské město Hora Svaté Kateřiny v sobotu ovládlo masopustní veselí. Maškary se sešly na náměstí, odkud vyrazily do ulic. Letos však po jiné trase než tradičně. Postupně navštívily jednotlivé chalupy, aby se zase po náročném pochodu vrátily zpět. Součástí masopustního víkendu v Hoře Svaté Kateřiny byla soutěž o nejlepší koblihy, která proběhla už v pátek. Tříčlenná porota hodnotila nejen chuť, ale i vzhled. Pro děti byl v sobotu odpoledne na sále Horského domova přichystán maškarní rej. Dospěláci si zase užili masopustní zabijačkové hody.

Hasiči z hor se účastní ankety Českého rozhlasu. Mohou být Dobráky roku

Hora Svaté Kateřiny - Český rozhlas Sever hledá Dobráky roku. Těmi se mohou stát i dobrovolní hasiči z Hory Svaté Kateřiny, kteří fungují už od roku 1945. Stanice je ve svém vysílání představí dnes a v neděli.

Energie koupila další byt. Už deset klientů žije samostatně

Meziboří - Obecně prospěšná společnost z Meziboří, která provozuje chráněné dílny a poskytuje sociální služby lidem s mentálním postižením a dlouhodobým duševním onemocněním, chce v trendu osamostatňování pokračovat. Je to jediná organizace tohoto druhu v Ústeckém kraji.

Dobrá zpráva pro hory: Lékař Lisický tam bude ordinovat dál

Mostecko – V prosinci chtěl skončit, nakonec si to ale rozmyslel. Praktický lékař pro dospělé Pavel Lisický bude i v příštím roce dojíždět ordinovat do Brandova, Nové Vsi v Horách a Hory Svaté Kateřiny. Jen tam bude od ledna jezdit v jiný den.

V Meziboří se rozzářil vánoční strom. Pak zahrál známý virtuos Brabec

Meziboří /FOTO, VIDEO/ – V Meziboří se naplno ponořili do vánoční atmosféry. V horském městečku už rozsvítili vánoční strom. Předcházelo tomu vystoupení dětí z mateřské školy. Poté lidé vzhlédli k nebi, protože se spustil ohňostroj. V kulturním zařízení následně začala výstava specificky ozdobených vánočních stromků. Vše zakončil koncert známého kytarového virtuosa Lubomíra Brabce.

Konec šlapání do schodů. Na radnici začal jezdit výtah

Meziboří – Dvoupatrová budova městského úřadu v Meziboří se od nynějška může chlubit velkou vymožeností. Začal v ní fungovat bezbariérový výtah. Díky němu mohou zase sestěhovat úředníky.

Do krojů a jdeme na to. Na Lesné se šlapalo zelí

Lesná /FOTO/ - V horském středisku Lesná se šlapalo zelí a byly vepřové hody. Akce nabídla nejen zajímavou podívanou na starý zvyk a výrobu typické regionální potraviny, ale například také možnost zakoupit si pochutinu ze zabíjačky či ochutnat pivo ze soukromého pivovaru z Chomutova.

Moldavská horská dráha má turistického průvodce. Vyjde příští týden

Most – Moldavská horská dráha má turistického průvodce. Tedy ještě ne fyzicky, protože brožura, která v rámci oslav 130 let trvání dráhy, která je známá ještě z dob Rakouska – Uherska také jako Teplický semmering, je teprve v tiskárně, ale od příštího týdne už by měla být k dispozici všem zájemců v informačních turistických centrech všech měst podél trati. Mosteckému deníku to potvrdila Eva Maříková, ředitelka Destinační agentury Krušné hory, která turistického průvodce vydala.

Krušné hory budou bez bariér. Víkend bude patřit hendikepovaným

Krušné hory – Destinační agentura Krušné hory připravila na následující víkend akci pro hendikepované. Ti budou moci navštívit několik míst, kde jsou připraveni přijímat nějakým způsobem zdravotně znevýhodněné občany neustále, nebo na to budou připraveni speciálně v závěru tohoto týdne. Nejvíce zapojených organizací je z Mostecka.

Na Meziboří přijede Josef Klíma, jeden z nejznámějších českých novinářů

Meziboří - Do horského městečka Meziboří dorazí novinář Josef Klíma. V budově bývalého kina bude 29. září od 17:30 vyprávět o svých pracovních zážitcích.

Šťastný konec! Ztraceného dědečka z hor našli v Německu

Hora Svaté Kateřiny – Velký kámen ze srdce spadl všem příbuzným a známým dvaaosmdesátiletého Karla Keila z Hory Svaté Kateřiny, který včera dopoledne vyrazil na nákup a nevrátil se. Muže dnes odpoledne našli němečtí policisté.

Tip Mosteckého deníku na výlet: Letecké muzeum v nedalekém Cämmerswalde

Cämmerswalde /FOTO/ – Je určené jak pro návštěvu rodin s dětmi, tak i pro zájemce o leteckou či jinou techniku. Asi tak lze ve stručnosti charakterizovat Flugzeugmuseum Cämmerswalde, které se nachází na okraji tohoto saského městečka. Leží pouhé tři kilometry vzdušnou čarou od Českého Jiřetína a asi třicet kilometrů od Mostu. 

Přehrada na Flájích byla víkendový hit. Lidi přilákalo ubývání vody

Fláje /FOTO/ – Stovky lidí o víkendu zamířily k přehradě v krušnohorských Flájích. Důvodů k návštěvě této lokality měli hned několik. Jednak bylo krásné počasí pro turistiku a flájské vodní dílo je turisty hojně navštěvované, ale hlavně přehrada se během celého měsíce července vypouští, takže dalším velkým lákadlem bylo podívat se, kolik ubylo vody a zda jsou k vidění zbytky likvidované obce Fláje, která musela právě výstavbě přehrady ustoupit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení