VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRUŠNÉ HORY

Zámky a muzea se loučí, turistická sezona byla dobrá

Mostecko - Klesající zájem o kulturní bohatství se z hlediska návštěvnosti památek na Mostecku neprojevil příliš radikálně. Podkrušnohorské muzeum letos dokonce přivítalo rekordní počet návštěvníků. Program a expozice zlákaly turisty i k prohlídce zámků Korozluky a Jezeří.

Na houbaře čeká opravdová nadílka teprve koncem září

Mostecko - Letošní houbařská sezona se prozatím neřadí mezi ty nejúspěšnější. Počasí nebylo příliš příznivé, velké sucho vystřídaly povodně a následovalo opět období sucha. I když občas zapršelo, nestačilo to k tomu, aby se podhoubí zregenerovalo. Houbaři ale nemusejí zoufat, čas smaženic, houbových řízků a gulášů a dalších dobrot teprve přijde. Opravdové nadílky by se měli dočkat už koncem září a začátkem října.

Moldavská železnice může být na známce

Mostecko - V roce 2015 uplyne 130 let od spojení Prahy se Saskem prostřednictvím moldavské železnice. Připomínku výročí ve formě česko-německé poštovní známky podporují města, obce i kraj. Pro nápad Českojiřetínského spolku se vyslovila také německá ambasáda v Praze.

Práce na Flájském plavebním kanále osvobodily od roboty

Mostecko, Teplicko - Českojiřetínský spolek se soustavně snaží o obnovu a zachování památek, které připomínají Flájský plavební kanál a jeho okolí. Po dokončení rekonstrukce pískovcového podstavce s motivem svatého Antonína Peduánského, který je jedním z posledních svědectví existence zaniklé obce Fláje, se spolek chystá zaměřit svou pozornost na pomník Hanse Kudlicha. Mezi pomníkem, Flájským plavebním kanálem a okolními, dnes už v některých případech zaniklými obcemi, existuje zajímavá souvislost.

Cyklisté o pohodlnou dopravu na Dlouhou Louku nepřijdou

Litvínov - Skibus díky letošní dlouhé zimě na své trase Litvínov Dlouhá Louka najezdil mnoho kilometrů. Náklady na jeho provoz byly vyšší, než město Litvínov předpokládalo. Cyklisté se ale nemusejí obávat, že by kvůli zvýšeným nákladům na skibus došlo k omezení provozu oblíbeného cyklobusu.

V povodí znečištěného potoka v Jiřetíně došlo k úhynu ryb

Český Jiřetín - Znečištěný jiřetínský a Flájský potok a následný úhyn ryb. Tak to začátkem srpna vypadalo v obci Český Jiřetín. Někteří místní obyvatelé jsou přesvědčeni, že mohlo dojít i k ekologické katastrofě.

V Meziboří možná vznikne levné bydlení pro mladé lidi

Meziboří - Mladým rodinám svitla naděje. V Meziboří by pro ně mohlo vzniknout bydlení zohledňující jejich sociální situaci. Jednodušší start pro mladé lidi možná zajistí zhruba čtyřicet malých bytů.

Historii pokladu Krušných hor přiblíží naučná stezka

Mostecko - Procházku panensky čistou přírodou podél unikátní technické památky, která je jedinou svého druhu v republice, nabízí nová naučná stezka. Vede od horního toku Flájského potoka až k ústí kanálu do Freiberské Muldy v německém Clausnitz.

Mostecko bude mít letní lanovku. Od příští soboty začne vozit turisty a cyklisty

Mostecko - Krušné hory na Mostecku nabídnou od příštího týdne lepší služby pro návštěvníky a začnou ještě více připomínat Krkonoše. Ze Šumenského údolí na Klíny a zpět se turisté i cyklisté dostanou novou čtyřsedadlovou lanovkou, která v zimě sloužila lyžařům.

Na jedinečnou přehradu Fláje se přijely podívat tisíce lidí

Český Jiřetín - Příjezdovou cestu lemuje kolona aut. Na místě netrpělivě postává nadšený dav tisíců lidí. Neodrazuje je ani proměnlivé počasí. Návštěvníci napříč generacemi snášejí kapky deště, aby na vlastní oči spatřili jedinečnou technickou památku.

Nová cyklostezka vznikne také mezi Klíny a Novou Vsí v Horách

Mostecko, Ústecký kraj - Cykloturistika vedle zimní a vodní rekreace patří k nejvýznamnějším odvětvím cestovního ruchu na severu Čech. Síť cyklostezek a cyklotras v Krušných horách se neustále rozšiřuje a její hlavní tepnou je Krušnohorská magistrála.

Jedinečná krušnohorská přehrada Fláje bude na známce

Český Jiřetín - Vodní přehrada Fláje se letos vedle Karlštejnska a osobností jako jsou George Orwel a Otto Wichterle objeví na poštovní známce. Prosadit téma Flájí na poštovní známku se Českojiřetínskému spolku podařilo již v dubnu minulého roku.

Rekreační autobusy vyrážejí do hor. Jak se dostat třeba na Malý Háj?

Chomutovsko, Mostecko - Cyklisté a turisté se již těší na sbírání prvních letošních kilometrů. Za krátko jim, tak jako každý rok, pomůže víkendová rekreační autobusová linka do Krušných hor.

V dětském domově si rádi hrají, chovají zvířata a chtějí vlastní sýr

Hora Svaté Kateřiny - Zvíře není jen milá společnost, ale také zodpovědnost. To už ví děti z Hory Svaté Kateřiny. Jak domácí zvířata žijí, jaký je z nich užitek a jak je chránit, se nejmenší dozvěděli na zábavném a poučném odpoledni. To pro děti z mateřské školy připravily děti z dětského domova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení