Úspěšné litvínovské mažoretky budou bojovat o další tituly

Litvínov - Mistrovství České republiky v twirlingu se letos bude konat v Litvínově. Ve dnech 26. až 27. ledna bude město hostit prestižní mažoretkovou soutěž, kterou pořádá Svaz mažoretek a twirlingu ČR, Sportas Litvínov a Sdružení litvínovské mažoretky. Ve sportovní hale na Koldomu se vystřídá přes 160 soutěžících.

11.1.2013

Litvínovské mažoretky v PoděbradechFoto: Richar Černý

V sobotu se od devíti hodin představí okolo 70 sólistek z celé republiky, mezi nimi bude soutěžit i jeden chlapec. Neděle je od devíti hodin vyhrazena pro soutěžní skupiny a dua.

Kromě již klasického věkového rozražení skupin i sólistů vzniklo pro tento rok i nové rozdělení soutěže. „Kategorie A je pro pokročilé soutěžící, její vítězové z jednotlivých twirlingových disciplín postupují na mistrovství Evropy. V kategorii B se představí mírně pokročilí, v poslední C pak začátečníci," vysvětluje spoluorganizátora akce Veronika Hüblová. „Vítězové ze skupiny B a C se pro příští ročníky automaticky zařazují do kategorie vyšší," doplňuje.

Litvínovské mažoretky bude reprezentovat Linda Kovačíková v soutěžní disciplíně sólo s hůlkou, Kateřina Burdová v rytmickém tanečním sólu a Lucie Klučiarová s Terezou Černou v rytmickém tanečním duu. Skupina je stálicí v tomto sportu a sklízí mnoho úspěchů. Rok 2012 byl pro Litvínovské mažoretky obzvláště úspěšný, staly se mistryněmi Čech a České republiky, získaly také titul 2. vicemistryně Evropy.

Záštitu nad celou akcí převzal Jiří Šlégr. Bývalý litvínovský hokejista bude během soutěže přítomný. „Jsem rád, že jsem byl osloven, jakoukoliv akci, která pomůže Litvínovu, rád podpořím," uvedl.