VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.5.2016

Lázeňská: Padesát hudebních vystoupení během dvou dnů

Teplice /KOMPLETNÍ PROGRAM/ - Při letošních lázeňských oslavách, které budou poslední víkend v květnu, se můžete těšit na skupinu Buty, Václava Neckáře, Support Lesbiens, Lenku Dusilovou, Sabinu Křovákovou a nebo také Dana Bártu se skupinou Alice. To je jen zlomek z programu, který pořadatelé připravili.

14.5.2016

Tři sestry roztančily Loučky. V Litvínově odstartovaly své turné

Litvínov /FOTO/ - Kapela Tři sestry a její hosté pobavila a roztančila deštěm prokřehlý litvínovský amfiteátr Loučky - první zastávku svého Radegast tour 2016. Koncert začal se zpožděním, nicméně všichni, co vydrželi nebo přišli později, si jej náležitě užili.

13.5.2016

Martin Kratochvíl: Velebný říkal, že jazz patří do bordelu

Teplice /ROZHOVOR/ - Na jazz rock v podání kultovních Jazz Q zve v pátek od 21.00 teplický klub Nexo (ex Knak). V rozhovoru pro Deník si na slova jazzmana Karla Velebného vzpomněl Martin Kratochvíl, lídr Jazz Q

12.5.2016

Mig 21 bude ve Vroutku lákat na festival Rock For Churchill

Vroutek u Podbořan /ROZHOVOR/ - Vroutecký dům kultury láká v pátek 13. května na Mig 21, show „chlapecké taneční pěvecké a striptérské skupiny z Prahy 5 Smíchova".

11.5.2016

Glass Band to rozjel na nádvoří zámku. Odstartoval sérii středečních koncertů

Litvínov /FOTO/ – Dnes začala na nádvoří zámku Valdštejnů série pravidelných středečních koncertů. Květen patří souborům litvínovské ZUŠky. Jako první zde vystoupil její taneční orchestr Glass Band. Za týden, tedy 18. května, zahraje Sax Band. Poslední středu v měsíci, což bude 25. května, se na nádvoří představí smyčcový soubor. Koncerty začínají v 16 hodin. Vstupné? Zdarma.

10.5.2016

Sedmihorské léto odstartuje legenda Smokie

Sedmihorky - Jediný koncert kapela zahraje v srdci Českého ráje, pod Troskami.

7.5.2016

Horečka nedělní noci. V Mostě bude benefiční muzikálový galavečer

Most - Zpěv, tanec a láska, ale nejen to. Mnohé další věci v jedinečném muzikálovém benefičním představení.

5.5.2016

OBRAZEM: Další oživení 1. náměstí v Mostě. Hrál tam big band

Most - Jak dostat do středu Mostu více lidí? Odpovědí byly dnes v podvečer taneční melodie Big Bandu Zdenka Tölga. Zahrál u městského divadla na 1. náměstí. Předtím zazpíval sbor Korálek z 11. ZŠ Most. Přišly stovky lidí. Most se tak vrací k tradici promenádních koncertů, které pořádá město. Další koncert bude 2. června.

1.5.2016

Ještě, ještě. Střihavka a spol. to rozjeli v parku a nadchli publikum

Litvínov /FOTO/ – Vrcholem letošních Valdštejnských slavností bylo vystoupení SUPERGROUP.CZ – kapely, která vznikla na základě hlasování hudebních fanoušků. Za bicí tak na pódiu v Zámeckém parku usedl Miloš Meier, za klávesy Roman Dragoun, houslí se chopil Jan Hrubý, baskytary Vladimír Kulhánek, kytary Michal Pavlíček a mikrofonu Kamil Střihavka. Společně předvedli několik známých „fláků" a nadchli publikum, které si vyžádalo i přídavek.

1.5.2016

Stráníci dokončují album a budou slavit se Žalmanem sedmdesátku na Loučkách

Litvínov – Českojiřetínští Stráníci jsou již jen krůček od vydání nového alba, které má název „Písničky, které jsme dostali" a chystají se na koncert, kterým společně oslaví sedmdesátiny Žalmana Lohonky. Snad v amfiteátru Loučky v Litvínově v pátek 6. května.

30.4.2016

Festival Young for Young startuje na Den dětí. Cenu převezme herec Alois Švehlík

Most - Šestý ročník divadelního festivalu Young for Young odstartuje na Den dětí. Tradiční divadelní přehlídka se letos uskuteční v Městském divadle v Mostě a v Divadle rozmanitostí od 1. do 4. června. Přijede i Bolek Polívka. Hlavní cenu převezme Alois Švehlík.

28.4.2016

Sednout si s kytarou a dvě hodiny být zajímavý, to je pro mě výzva

Teplice /ROZHOVOR/ - V pátek 29. dubna od 20.00 zahraje Petr Kadlček v teplickém Jazz Clubu společně se svým hostem Tomášem J. Holým nejen skladby z posledního poněkud netradičního alba.

26.4.2016

OBRAZEM: Most mu tleskal vestoje. Ivan Ženatý se poklonil svým příznivcům

Most - Přední český houslový virtuos Ivan Ženatý, který učí hudbu v USA, přijel zahrát mosteckému publiku do městského divadla. Byl hlavním hostem závěrečného koncertu 25. sezony Festivalového orchestru Petra Macka. Diváci tleskali vestoje. Ovace sklidili i francouzská flétnistka Isabelle Prain, harfista Lukáš Dobrodinský a francouzský dirigent Martin Lebel. „Mám radost!" netajil dojetí ze špičkových výkonů Petr Macek.

24.4.2016

OBRAZEM: Krásná hudba v kostele prohloubila partnerství Mostu a Meppelu

Most - Nádhera. Tak by se dal označit koncert sborů partnerských měst ve světoznámém kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Během něj vystoupily Meppelský mužský sbor, Pěvecké sdružení severočeských učitelů a Gassmanův komorní orchestr. Vstupné bylo zdarma. Partnerství Most - Meppel vzniklo v roce 1999. Města se tehdy zavázala, že budou podněcovat vznik kontaktů a akcí v oblasti správní, kulturní, podnikatelské a dalších. Meppel je v Nizozemsku.

23.4.2016

OBRAZEM: Ewa Farna, Nebe a Support Lesbiens se v Mostě sešly na jednom podiu

Most - V mostecké Meduze byl trojkoncert v rámci On Stage 2016. Přijeli Ewa Farna, Nebe a Support Lesbiens. Fanoušci těchto interpretů zažili zajímavá vystoupení a byla i autogramiáda.

21.4.2016

Písničkář Vladimír Merta: Ano, jsme podomní obchodníci

Chomutov /ROZHOVOR/ - Trio Vladimír Merta, Jan Hrubý a Ondřej Fencl vystoupí již tento pátek od 20.00 v chomutovském hudebním klubu, tedy v Hřebíkárně.

20.4.2016

V Mostě se bude hrát Saturnin, nejoblíbenější kniha ve městě

Most – Mostecké divadlo chystá premiéru humoristického příběhu z první republiky o sluhovi Saturninovi od spisovatele Zdeňka Jirotky.

16.4.2016

RECENZE: Zapomeňte na Rain Mana, Most má svého Christophera

Most – Napjaté rodinné vztahy, vražda a k tomu chlapec s Aspergerovým syndromem. To vše nabízí činohra Městského divadla v Mostě v nové inscenaci Podivný případ se psem, která měla na Komorní scéně premiéru v pátek 8. dubna. Ve hře, stejně jako v knižní předloze Marka Haddona, však není nic tak přímočaré.

9.4.2016

Kapela Definitivní Ententýk se dnes představí v mosteckém klubu Metro

Most – Dnes rozezní mostecký klub Metro kapela Definitivní Ententýk. Spolu s ní vystoupí i rokycanská kapela Budulínek.

9.4.2016

Ondřej Dvořák je novou tváří mosteckého divadla. V detektivce hraje autistu

Most - Práce s mosteckými kolegy je sranda a inspirace, čehož si náležitě vážím, říká Ondřej Dvořák, který hraje v detektivce Podivný případ se psem.

5.4.2016

„Valdštejnky“ se po roce vrací do parku. Zazpívat přijede Kamil Střihavka

Litvínov – Už se to blíží. Zbývají necelé čtyři týdny. V neděli 1. května bude Litvínov opět žít Valdštejnskými slavnostmi, které do centra města každoročně přilákají tisíce lidí. Letošní ročník bude ve znamení jednoho velkého návratu. 

27.3.2016

Divadelní festival v Mostě nabídne představení, která se moc často nevidí

Most – V Základní umělecké škole F. L. Gassmanna začne ve čtvrtek 31. března šestý ročník divadelního festivalu PřeMostění. Cílem je umožnit amatérským souborům i jednotlivcům představit svou tvorbu veřejnosti a získat další zkušenosti od odborníků. Festival potrvá do neděle 3. dubna. Akci pořádá sdružení DS Odevšad ve spolupráci se školou.

26.3.2016

Do knihovny v Mostě míří dvojice "provokativních" malířů

Most – Po Velikonočním pondělí, v úterý 29. března, začne v mostecké výstavní síni Zlatá trojka výstava Stopy po štětci dvou teplických malířů, členů provokativní skupiny Terč.

26.3.2016

Jitka Asterová a Petr Kotvald: Velikonoce nás jako malé děti spíš děsily

Severní Čechy /ROZHOVOR/ - Věřte tomu nebo třeba nevěřte, ale populární zpěvák Petr Kotvald a oblíbená herečka Jitka Asterová měli kdysi jako dítka ze svátků jara spíše trauma. Proč? Oba to Deníku vysvětlili v jarních rozhovorech.

23.3.2016

FOTO DNE: Fanynky si fotí Helenu Vondráčkovou při koncertu v Mostě

Most - V městské sportovní hale, která se po své rekonstrukci stala také koncertní arénou, zazpívala Helena Vondráčková. Mimo jiné představila začínající zpěvačku z Liberce, školačku Michaelu Mervartovou.

19.3.2016

Litvínov ukazuje unikát. Zlikvidované kostely a kaple dorazily do zámku

Litvínov /FOTO,VIDEO/ - V prostorách litvínovského zámku Valdštejnů je k vidění další výstava. Unikátní expozice mapuje zaniklé pamětihodnosti. Její název hovoří za vše: "58 zlikvidovaných kostelů a kaplí v okrese Most".

19.3.2016

REPORT: Zrní hráli i na náměstí. Vrátili se ke kořenům

Liberec, Ústí nad Labem, Kacanovy /FOTOGALERIE/ - Kapela Zrní dostali občanku. Patnácté narozeniny slavili i v Liberci. Odpoledne zahráli i půlhodinový koncert na náměstí. Večer v Lidových sadech.

16.3.2016

V Mostě končí Přelet nad kukaččím hnízdem, nejlepší hra roku 2013

Most - Celkem tři hry brzy zmizí z nabídky mosteckého divadla.

15.3.2016

V Mostě se bude vzpomínat na herce Stanislava Oubrama. Veřejnost je zvána

Most - V sobotu 19. března se na jevišti Městského divadla v Mostě sejdou při stolovém uspořádání na Malé scéně kolegové, přátelé a příznivci divadla, aby tu společně zavzpomínali na nedávno zesnulého herce, režiséra a literáta Stanislava Oubrama.

9.3.2016

Půda plná řetězů a nadupaný zámecký sál. V Litvínově začaly Velikonoce

Litvínov /FOTO, VIDEO/ – Litvínov už slaví Velikonoce. Včera večer začaly v Galerii Radniční sklípek vernisáží výstavy, na níž jsou k vidění výrobky, které mohou posloužit jako inspirace na velikonoční výzdobu, a také velikonoční řetězy vyrobené dětmi, žáky a studenty z litvínovských škol. V zámku Valdštejnů pak program pokračoval koncertem komorní hudby. V hlavním sále, do kterého se musely přinášet židle navíc, vystoupilo Sedláčkovo kvarteto. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies