Vítězný obrat dokonal proti Varům v prodloužení obránce Kubát

Litvínov /FOTOGALERIE/ - HC Verva v podkrušnohorském derby nečekaně dlouho nestačil na vzdorující Karlovy Vary. V cestě mu stál až do poslední minuty perfektní gólman David Honzík.

18.11.2016

Kubát dává vítězný gól.Foto: DENÍK/Edvard D. Beneš

Byl to zvláštní duel. Litvínov, který prohrál jen dva z posledních 16 zápasů, přibrzdila trefa hostujícího Tomáše Rachůnka hned z 29 vteřiny zápasu i plejáda nevyužitých přesilových her. Včetně té 72 vteřin dlouhé pět na tři. Pak rozhodl nervy drásající finiš a v prodloužení bek Karel Kubát.

Hvězda Deníku: Robin Hanzl. Diváci už odcházeli ze stadionu, avšak domácí forvard chladnokrevně využil 19 vteřin před koncem základní hrací doby po chybě brankáře Honzíka trestné střílení a zajistil Litvínovu prodloužení. Pak byl i u gólu v prodloužení. Nahrál Karlu Kubátovi.

Horoskop Deníku pro následující dny: Litvínov prohrál jen dva z posledních 16 zápasů. Pokud se nerozhodne v 60 minutách nemá nikdy problém. V osmi případech osmkrát uspěl.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 60. R. Hanzl z trestného střílení, 61. Kubát (R. Hanzl, V. Hübl) - 1. T. Rachůnek (Dujsík). Rozhodčí: Souček, R. Čech - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Diváci: 4847.

Sestavy:

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, M. Rohan, Rýgl, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Skuhravý, Vachovec - Gorčík, D. Kindl, Mullane - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Autor: Vlastimil Novotný, Václav Veverka

18.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Jak reklamovat koupený dům či byt

Jakub Langhammer před závodem na Bintanu. Skončil na skvělém šestém místě.

Šesté místo mezi profesionály v Indonésii. „Paráda,“ zářil litvínovský triatlet

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Most

Okres Most - Podívejte se na čerstvě narozené nové občánky z našeho okresu. Rodičům blahopřejeme!

Podvodníci zaplavují sociální sítě. Chtějí získat peníze skrze falešné profily

Severní Čechy - Neposílejte nikomu svoje číslo, policie varuje před podvodníky, kteří vytvářejí falešné profily na Facebooku a chtějí získat peníze. Méně pozorné uživatele dokáží připravit o tisíce korun. Snaží se získat ověřovací SMS pro internetové mobilní platby.

Černí andělé složili Rumunky, Holanďanky, ale na Němky už nestačili

Most /FOTOGALERIE/ - V kvapíkovém tempu pokračují přípravné zápasy mosteckých házenkářek. Černí andělé ve středu složili doma rumunskou Kluž 33:21, v pátek si podali holandský Dalfsen 34:25, se kterým se možná potkají znovu v poháru EHF, ale dnes už nestačili na druholigový německý Zwickau, se kterým kapitulovali těsně 26:27. Němky nepatří mezi oblíbené soupeře Severočešek. Letos se už třikrát v rámci přípravy utkaly s Thüringerem a ani jednou nevyhrály, teď získal jejich skalp i celek Zwickau.

Litvínov - Těsnou výhru 2:1 vybojovali na ledě litvínovské Vervy v přípravném zápase finští hokejisté z Karpat Oulu. Lasičky v černých dresech se prosadily poprvé už v šesté minutě střetnutí, kdy uzdraveného brankáře Petráska překonal Karvinen. Domácí mohli srovnat po nařízeném trestném střílení, ale Jakub Černý proti Rynnäsovi úspěšný nebyl. Srovnání tak přišlo v druhé periodě z hole Jánského. Rozhodující branku ale obstaral za hosty v poslední třetině Koivisto.