Vítězný obrat dokonal proti Varům v prodloužení obránce Kubát

Litvínov /FOTOGALERIE/ - HC Verva v podkrušnohorském derby nečekaně dlouho nestačil na vzdorující Karlovy Vary. V cestě mu stál až do poslední minuty perfektní gólman David Honzík.

18.11.2016

Kubát dává vítězný gól.Foto: DENÍK/Edvard D. Beneš

Byl to zvláštní duel. Litvínov, který prohrál jen dva z posledních 16 zápasů, přibrzdila trefa hostujícího Tomáše Rachůnka hned z 29 vteřiny zápasu i plejáda nevyužitých přesilových her. Včetně té 72 vteřin dlouhé pět na tři. Pak rozhodl nervy drásající finiš a v prodloužení bek Karel Kubát.

Hvězda Deníku: Robin Hanzl. Diváci už odcházeli ze stadionu, avšak domácí forvard chladnokrevně využil 19 vteřin před koncem základní hrací doby po chybě brankáře Honzíka trestné střílení a zajistil Litvínovu prodloužení. Pak byl i u gólu v prodloužení. Nahrál Karlu Kubátovi.

Horoskop Deníku pro následující dny: Litvínov prohrál jen dva z posledních 16 zápasů. Pokud se nerozhodne v 60 minutách nemá nikdy problém. V osmi případech osmkrát uspěl.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 60. R. Hanzl z trestného střílení, 61. Kubát (R. Hanzl, V. Hübl) - 1. T. Rachůnek (Dujsík). Rozhodčí: Souček, R. Čech - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Diváci: 4847.

Sestavy:

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, M. Rohan, Rýgl, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Skuhravý, Vachovec - Gorčík, D. Kindl, Mullane - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.