Severočeské derby nabídlo drama, zvraty a výhru Litvínova!

Chomutov – Dvě vyhraná derby v rozmezí tří dnů pasují litvínovské hokejisty na přeborníky regionálních bitev na severu Čech. Po páteční domácí vydřené výhře 3:2 na samostatné nájezdy nad libereckými Bílými Tygry dokázal HC Verva stejným způsobem uspět i v bitvě 4. kola na ledě chomutovských Pirátů. Hrdinou zápasu se stal litvínovský útočník František Lukeš, který dal jeden gól v základní hrací době a pak rozhodl samostatné nájezdy!

22.9.2013

Brankář Litvínova Pavel Francouz.Foto: DENÍK

Domácí dostal do vedení ve 4. minutě Svoboda, ve 13. srovnal skóre tvrdou střelou litvínovský snajpr Lukeš, jenž propálil chomutovského gólmana Hanuljaka.

V dalším průběhu utkání byli Piráti aktivnější a do vedení se nedostali jen díky plejádě famózních zákroků hostujícího brankáře Francouze. Přesto to byli borci Vervy, kteří se v úvodu třetí periody nečekaně dostali do vedení, postaral se o něj útočník Piroš.

Když už vyprodaný chomutovský stadion, kde se tísnilo 5525 diváků, přestával ve věřit, postaral se o vyrovnaní 17 vteřin před koncem Hruška – 2:2. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, o výhře Litvínova rozhodly až nájezdy.

Piráti Chomutov – Verva Litvínov 2:3 SN

Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:0.

Branky a nahrávky: 4. Jaroslav Svoboda (Balej), 60. D. Hruška – 13. Lukeš (Kousalík, Hübl), 46. Piroš (Rapáč, Ručinský), rozhodující samostatný nájezd Lukeš.

Rozhodčí: Jeřábek, Salonen (Fin.) – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Stříteský (Litvínov) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 5525 (vyprodáno).

Chomutov: Hanuljak – Lakos, Malec, Šulák, Pulpán, Kučný, Bartejs, Mazanec – Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda – D. Hruška, Divíšek, Hromas – Hřebejk, Sikora, Šagát – Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Litvínov: Francouz – T. Pavelka, Kousalík, Chaloupka, Gula, Zeman, Stříteský – Lukeš, Hübl, Majdan – Trávníček, Hanzl, Martynek – Ručinský, Piroš, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Autor: Vlastimil Novotný

22.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Aquadrom Most.

Aquadrom se připravuje na prázdniny

Zápis do prvních tříd proběhne v Litvínově 5. a 6. dubna

OBRAZEM: Most se drží naděje zuby nehty! Doma rozstřílel Kadaň 6:3

Most - Mostečtí hokejisté to ještě nebalí. Ve veledůležitém druhém zápase play out s přímým konkurentem boje o záchranu z Kadaně vyhráli vysoko 6:3. Most tímto vítězstvím odmazal náskok Kadaňských na deset bodů a hned zítra hraje doma opět. Od 18.00 hodin se střetne s Havířovem. Ve hře je v play out ještě dvanáct bodů. Pokud Kadaň ve zbývajících čtyřech duelech jednou vyhraje, tak Most už bez ohledu na své výsledky padá do nižší soutěže.

Kdo je žádaný? Na Mostecku třeba kuchař

Most - Problémy jsou dlouhodobě s uplatněním lidí se základním vzděláním. Na Mostecku jich je zhruba čtyři tisíce.

Černí andělé nechtějí mít smilování!

Most – Boj o prestiž, body a průběžně druhou příčku házenkářské Interligy. Sportovní událostí číslo jedna na severu Čech je dohrávaný čtvrteční šlágr 17. kola DHK Baník Most – Slavia Praha (18.00). Domácí Černí andělé nechtějí hostům z Edenu, kteří kvůli zdravotním potížím žádali o odložení, nechat nic zadarmo.