Litvínovské vedení jako by nalilo do Moravanů čerstvou krev a ti dokázali srovnat o dvě minuty později díky Špirkovi, který propálil padajícího Januse. V 53. minutě navíc hosté domácím nabídli přesilovku pěti proti třem a Třinec nepohrdl a otočil vývoj zápasu, který tak nakonec ovládl 2:1. V dresu Ocelářů se poprvé proti Litvínovu představil Jakub Petružálek, o kterého Verva před sezonou také stála. K porážce svého mateřského klubu přispěl Petružálek dvěmi asistencemi.

V pátek pokračuje extraliga čtvrtým kolem a Litvínov doma čeká severočeské derby se sousedními Piráty Chomutov. Pozor, úvodní buly padne už v 17.10 hodin.

Třinec - Litvínov 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 49. Špirko (J. Petružálek, Nosek), 53. Špirko (J. Petružálek, M. Růžička) - 47. Reichel (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6, navíc Marosz 10 min - T. Doležal 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3 955

Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Jank, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Špirko, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa.Trenér: Vladimír Kýhos.

Litvínov: Janus (J. Hübl) – Kubát, Gula, Sklenička, Pavlík, Sörvik, Pavelka, Kokeš – Lukeš, V. Hübl (A), Reichel – Nejezchleb, R. Hanzl (A), Hořava – Trávníček (C), J. Černý, Martynek – Doležal, M. Hanzl, Jurčík. Trenér: Radim Rulík.