OBRAZEM: Verva popáté v sezoně srazila chomutovské Piráty

Chomutov - Ve třetím kole skupiny play out Piráti ani popáté v sezoně neporazili Vervu Litvínov a prohráli 1 : 3. První branku v dresu Pirátů zaznamenal obránce Martin Lojek. V utkání se střelecky prosadil litvínovský Juraj Majdan, který vsítil dvě branky, dva kanadské body si připsal i Kamil Piroš.

17.3.2014

Piráti Chomutov – HC Verva Litvínov 1 : 3 Foto: Ladislav Chlíbek

V úvodu utkání měli více ze hry hokejisté Litvínova. Poprvé zahrozil v 3. minutě Jurčík, který obešel dva protihráče, ale zakončil pouze do hrudi Martina Růžičky. Chomutov se dostal k ohrožení Francouze až v polovině třetiny. Střelu Baleje ale zblokoval litvínovský obránce a proti Kämpfovi zasáhl pozorný Francouz. Ve 12. minutě dostal Litvínov možnost hrát přesilovou hru, ale Růžičku v brance vůbec neohrozil. Hru v přečíslení si na konci úvodní části vyzkoušeli i Piráti, ale ani tato přesilová hra žádné střelecké příležitosti nepřinesla. S hrou v první dvacetiminutovce nebyl pochopitelně spokojený Robert Kaše: „Zápas jsme nezačali moc dobře, chyběl nám pohyb. Soupeř byl uvolněný, hrál na tři pětky a přijel si zahrát hokej. Bohužel špatným pohybem v první třetině jsme si nedokázali vytvořit tlak a dostávat se do šancí."

Druhá třetina přinesla více vzruchu i střeleckých příležitostí. Hned po několika sekundách tečoval střelu od modré čáry těsně před Francouzem Bomersback a o chvíli Kaše z bezprostřední blízkosti netrefil branku. Na druhé straně Jánský ve velké příležitosti přestřelil odkrytou klec Pirátů. V polovině utkání se před litvínovského brankáře proháčkoval Kämpf, ale jeho střela mířila nad horní tyč. Necelých šest minut před koncem prostřední části se dostal Chomutov do přečíslení dva na jednoho, Račuk těžkou Kubinčákovu přihrávku do branky ale nedostal. „Od druhé třetiny jsme přeházeli lajny. Měli jsme šance, bohužel, hoříme v koncovce," zhodnotil zlepšený výkon Pirátů asistent trenéra.

Na branky se čekalo až na závěr druhé třetiny. V 36. minutě litvínovský Piroš vyhrál vhazování, nahrál Majdanovi mezi kruhy, a ten prostřelil Růžičku. Vyrovnáno bylo již za 27 sekund. Martin Lojek napřáhl před modrou a bombou nedal Francouzovi šanci.

Hned po necelých třech minutách třetí třetiny šel Litvínov opět do vedení. Obránce Pirátů ztratil puk za vlastní brankou, k puku se dostal Piroš a nikým neatakován ze dvou metrů prostřelil Růžičku. „Dali jsme sice vyrovnávací gól, to bylo ale všechno. Nedali jsme góly z jasných šancí a pak jsme udělali školáckou chybu, kterou soupeř potrestal," litoval vedoucí branky Vervy Robert Kaše. Další branku Litvínova pak přidal Juraj Majdan a opět to bylo z prostoru mezi kruhy. Dostal přihrávku od Pavlíka a z první poslal puk do brány. „Zápas to byl vyrovnaný, ale prohráli jsme si to sami poslední třetinou," zdůvodnil už pátou porážku od Vervy Litvínov jediný chomutovský střelec.

Zdramatizovat utkání mohl necelých sedm minut před koncem David Hruška, který se dostal do samostatného úniku, ale jeho blafák Francouz zlikvidoval. Ke snížení nakonec nevedla ani 52 sekund trvající pirátská power play a hra šest na čtyři při vyloučení litvínovského Guly. „Zápas to byl vyrovnaný, my jsme měli více štěstí v koncovce. Chomutov měl šance, ale výborně je zvládl Pavel Francouz. Držel nás celý zápas, i proto jsme dnes zvítězili," zhodnotil utkání trenér Vervy Radim Rulík.

Piráti Chomutov – HC Verva Litvínov 1 : 3 (0 : 0, 1 : 1, 0 : 2)

Branky a asistence:37. Lojek - 36. Majdan (Piroš), 43. Piroš, 48. Majdan (Pavlík, Stříteský). Vyloučení: 4: 5 Využití: 0 : 0 V oslabení: 0 : 0

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Blümel, Barvíř. Diváci:2 815

Piráti Chomutov: Martin Růžička – Pulpán, Malec, M. Jass, Stehlík, Bartejs, Krstev, Lojek - Bomersback, Jar. Svoboda, Bartečko – D. Hruška, J. Straka, Kubinčák– Balej, Račuk, Šagát – Sikora, Kämpf, Kaše. Trenéři: Beck, Martínek, R. Kaše

HC Verva Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Pavlík, Posmyk, Chaloupka - Jánský, Černý, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Majdan, Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík, Hořava

Autor: Milan Kubík

17.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Nápis, který se loni objevil na chodníku v ulici Jana Palacha v Mostě.

Mládež v Mostě projevila sympatie k nacismu, počmárala město symboly SS

Doksany – Je to již pět let, kdy byl v depozitáři doksanského kláštera uskutečněn mimořádný objev, který zajistil Doksanům minimálně evropskou pozornost. V klášterním depozitáři Národního památkového ústavu (NPÚ) byla tehdy objevena část sbírky obrazů, kterou vlastnil nacistický vůdce Adolf Hitler.

Litvínov dostal osvědčení za úsporu emisí

Litvínov - Město díky třídění odpadu a recyklaci nevypustilo do ovzduší téměř 600 tun oxidu uhličitého.

Litvínovský plavec Petr Adamec vybojoval na Poháru ČR šest medailí

Ml. Boleslav, Plzeň - Před pár dny se v Mladé Boleslavi a Plzni konaly Poháry České republiky v plavání desetiletého, respektive jedenáctiletého žactva. V Mladé Boleslavi měl Plavecký klub Litvínov trojnásobné zastoupení v podání Petra Adamce, Jiřího Jedináka a Michaely Chmelařové.

Na místě bývalé požární nádrže na Osadě nakonec vznikne park

Litvínov – Původně mělo místo nádrže vyrůst dětské hřiště. Bylo by však příliš blízko potoka.