První třetina přinesla opět perfektní hokej snesitelný i ta nejpřísnější měřítka. Bohužel především pro domácí celek bez náležitého koření, tedy branky. Tlak který si litvínovský celek vytvořil zdaleka převyšoval první zápas, ale bez branek se bohužel týmu nepodařilo svou hru dostatečně uklidnit.

I ve druhé třetině to vypadalo, že se týmy rozejdou bezbrankovým smírem, až do času 39:59. To se totiž Karlovým Varům z hole Procházky s notnou dávkou štěstí podařilo otevřít skóre zápasu a někteří litvínovští to do šatny nesli s opravdu silným znechucením. „Málo střílíme na branku. Především útočníci. Pro obránce není tolik prostoru jako v základní části. Obrana Varů je skutečně hodně zhuštěná, ale o to více se musí útok snažit dostat puk střelou alespoň před branku,“ komentoval své spoluhráče v průběhu zápasu nehrající kapitán Robert Reichel.

Do třetí třetiny litvínovští navíc přišli o dva hráče. Díky pochroumanému kolenu nenastoupil David Zíma a podstatně citelnější ztrátou se stal odchod kapitána Jiřího Šlégra. „Do třetí třetiny jsem už raději nenastoupil, protože jsem necítil potřebnou jistotu na to, abych dokázal podat stoprocentní výkon,“ řekl litvínovský bek v průběhu třetí třetiny, která přinesla opět skvělý, rychlý a tvrdý hokej a pro domácí dokonce po třináctiminutovém tlaku i kýžené vyrovnání, když do odkryté Mensátorovi svatyně zavěsil Daniel Branda. Utkání tak dospělo stejně jako v prvním zápase až do prodloužení a stejně jako v pondělí rozhodly o výsledku utkání samostatné nájezdy a stejně jako v pondělí rozhodl Melenovský.

HC Litvínov – HC Energie Karlovy Vary SN 1:2

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0, 0:0 SN 0:1

Stav série: 0:2

Muž zápasu: Melenovský

HC Litvínov: J. Hübl ml. – Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Punčochář, Walter,Skuhrovec – Jánský, Branda, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Trávníček – Bahenský,Rindoš, Jenáček – Zíma, Heinisch, Bednařík. Trenér: Jaroslav Hübl st.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Mudroch, Prošek, Řezníček, Duben, Čutta, K. Černý – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Sailer, Hluchý – Skladaný, Melenovský, M. Procházka – Zaťovič, Pech, Zucker. Trenér: Josef Paleček

Branky a nahrávky: 53. Branda (Jánský) – 40. Procházka (Melenovský), 71. Melenovský (SN). Rozhodčí: Husička a Hladil – Hlavatý, Tošanovjan. Vyloučení: 8:10 + 2. min. Kubinčák, 10 min. Jenáček a Košťál. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000