Litvínov vyškolil Kladno z přesilovek

Litvínov - Okenáři z Kladna dostali od chemiků školení z využitých přesilovek, včetně branky v oslabení. Hokejisté z Litvínova zvítězili doma 4:0.

26.11.2008

Litvínov porazil Kladno 4:0.Foto: DENÍK/Zdeněk Koza

Na sever Čech se přivalil přesilovkový tým. Hokejisté Kladna v posledním extraligovém kole proti Slavii otočili utkání v závěrečné třetině se Slavií, když tým trenéra Müllera opět předvedl, jak je silný v přesilových hrách. Naproti tomu domácí celek po dlouhé sérii výher sice doma klopýtl, ale v Pardubicích opět ukázal, že není náhodná jeho druhá pozice v hokejové O2 Extralize. Rozhodně z domácího týmu byl pro 26. kolo extraligy jasný vzkaz: proti Liberci jsme sice klopýtli, a tak našim fanouškům výhru dlužíme a i když je Kladno těžkým soupeřem, chceme zvítězit!

Předpoklady a statistiky? To pro zápas 26. kola 02 Extraligy neplatilo. HC Litvínov doslova vyškolil Kladno ve využití přesilových her, vše dokonala branka v oslabení, kterou Litvínov odskočil na 2:0.

Zápas začal aktivněji domácí Litvínov, který se hned na začátku první třetiny dostal dvakrát do početní výhody, přičemž tu druhou zužitkoval Jiří Šlégr, psala se 6. minuta. A to bylo až do konce první třetiny vše. HC Litvínov sice ještě dvakrát, Trávníčkem resp. Brandou zahrozil, ale bez úspěchu.

Druhá třetina přinesla potvrzení rozdílu mezi týmy. Domácí dokonale využili početní nevýhody, když se krásně ve 27. minutě uvolnil Kubinčák, který zvyšoval na 2:0. Hned o dvě minuty přidal třetí branku do svatyně, ne zrovna v pohodě chytajícího Leva, tentokrát při přesilové hře Petr Punčochář. K obratu v zápase nepomohla ani minutová přesilová hra Kladna 5:3 ve které se proti výborně chytajícímu Jaroslavu Hüblovi neprosadila ani eltní bojová formace Patera – Procházka.

Třetí třetina rozhodně nepřinesla obrat v obrazu zápasu. HC Litvínov byl stále lepším celkem, který dominoval na domácím ledě a nenechal nikoho, včetně svých fanoušků na pochybách, že splní svůj slib. Kladno porazíme! Další pojistku totiž ve 46. minutě přidal Daniel Branda, který pohotově dorazil nájezd Petera Jánského a upravil na 4:0. Až do konce zápasu se hrálo spíše před brankářem hostí, a proto si Litvínov zaslouženě připsal tři body.

Litvínov – Kladno 4:0

Třetiny: 1:0, 2:0, 1:0

Muž zápasu: Jaroslav Hübl

HC Litvínov: Hübl J. – Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, Poživil, Vobořil – J. Černý, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Jánský, Branda, Trávníček – Bahenský, Heinisch, Zíma. Trenér: Jaroslav Hübl st..

HC Kladno: Lev – Hájek, Nádašdi, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Hořava, A. Novotný – Diviš, Patera, M. Procházka – Čurilla, Kuchler, V. Novák – Horna, Kalla, Bělohlav – Nedvěd, Frolík, Valský. Trenér: Zdeněk Müller

Branky a nahrávky: 6. Šlégr (Kubát), 27. Kubinčák (V. Hübl), 29. Punčochář (Branda), 46. Branda (Jánský). Rozhodčí: Jeřábek – Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4226

Autor: Zdeněk Koza