Tygři ve druhé periodě odskočili do dvougólového vedení, které ve třetí třetině ještě navýšili. Až za stavu 4:0 pro domácí se v 56. minutě prosadil Hübl. Dva góly zapsal Jašek, po jednom Redenbach, Šmíd a Pyrochta.

Dvanáctí Tygři naopak po třech nezdarech zabrali a vrátili se do boje o předkolo play off. Potřebují však  zvládnout domácí sérii, která potrvá ještě tři kola.

Jiří Šlégr.
„Každý se musí podívat do zrcadla. Je to výzva!" říká nový kouč Vervy Šlégr

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC VERVA LITVÍNOV 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 28. Jašek (Lakatoš), 38. Redenbach (Ševc, M. Kvapil), 43. Jašek (Lakatoš), 54. Šmíd (L. Krenželok, Bakoš), 57. Pyrochta (P. Jelínek) – 56. V. Hübl (Gerhát). Rozhodčí: Pražák, Heikkinen – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:8, navíc Derner (Liberec) 10 minut, Kantor (Litvínov) 10 minut. Využití: 4:1.Diváci: 5072.

Bílí Tygři Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Derner, Maier, Šmíd, Jan Bednář – Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

HC VERVA Litvínov: Kantor – L. Doudera, Kubát, K. Pilař, Šesták, Gula, Baránek, Z. Sklenička – Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš – Smolka, Havlíček, Trávníček – M. Havelka, M. Hanzl, Matoušek – Dufek, Válek, Jícha. Trenéři: Šlégr, Stránský, Weissmann a Skuhrovec.

Gól s číslem 9000. Ondřej Havlíček se právě raduje ze vstřelené branky. Ta znamená pro Litvínov další historickou metu v nejvyšší hokejové soutěži.
Premiéra nového realizačního týmu byla smutná. Kometa vyhrála 4:1