OBRAZEM: Hokejoví fandové chtějí poslat klub do play off

Litvínov, Praha – Stovky fanoušků zamířily včera od Hlinkova stadionu v Litvínově směr Praha. I díky nim hokejisté Litvínova vyhráli zápas o všechno a jsou zpět ve hře o play off. Po důležitém vítězství 4:1 v dohrávaném utkání 35. kola extraligy v Praze jsou už opět desátí!

26.1.2011

Fanoušci litvínovských hokejistů.Foto: DENÍK/Jan Vraný

Místní fanclub tak uspořádal historicky největší výjezd na venkovní utkání. Fandové obsadili pět autobusů. Další se vydali do hlavního města automobily. Pořádná černožlutá invaze!

„Navíc pro účastníky zájezdu byly připraveny dvě stoky vlajek, to byl dar litvínovským fanouškům od fyzické osoby Martina Zelenky. Ten věnuje litvínovským příznivcům také novou sektorovou vlajku, která bude mít premiéru v neděli proti Zlínu,“ řekl tiskový mluvčí severočeského klubu Vladimír Novotný.

Jak vypadal zápas se Spartou?

Vítězný gól vstřelil Hübl v poslední minutě druhé třetiny jen 33 vteřin poté, co soupeř vyrovnal. Znovu zářil fantastický Volke, právě díky gólmanovi z Litoměřic vstali Severočeši z mrtvých a oživili naději na vyřazovací boje.

Volke vyšel ze souboje s Plzní s čistým štítem a jeho neprůstřelnost pokračovala i na ledě Sparty. V první třetině vytasil sedmnáct zákroků a za bezbrankového stavu vychytal i trestné střílení Tona.

Ve 29. minutě poslal hosty do vedení Kubinčák, v poslední minutě druhé periody sice Žálčík vyrovnal, jenže devět vteřin před sirénou Hübl vrátil Litvínovu klíčový náskok.

Bezmocní domácí už si v závěru nevěděli rady, naopak Krušnohorci přidali z holí Jenáčka a Černoška další dvě branky a zaslouženě vyhráli.