Přestože měl Litvínov v první třetině rozhodně více ze hry, radovali se z brankových žní právě hosté. Tři branky, které v první třetině vsítili do branky Jaroslava Hübla nemohla vyvážit jedna trefa kapitána domácích Roberta Reichela.

Druhá třetina přinesla velmi podobný obrázek jako ta první. Velký tlak litvínovských hokejistů, avšak bez brankového efektu. Hrál se však svižný a pohledný hokej.

I třetí třetina se nesla v podobném duchu. O další brance v síti Ústeckých Lvů rozhodl důraz mladého Macha před Fialou, který tak korigoval ve 49. minutě na 2:3 a zavelel tím k obratu. Tlak domácí využili hned o dvě minuty později, když vyloučení ústeckého hráče potrestal od modré Kroupa. Další dvě minuty odkrojila časomíra a Lukeš se prosmýkl před Fialu, kterého nekompromisně prostřelil chytrým blafákem.

Posledních dvanáct sekund do konce zápasu. A je vyrovnáno. Ústí si vzalo oddechový čas, následně nastoupilo na power play a rozhodl vyrovnávací brankou o dělbě bodů. Brankou se prosadil Jan Čaloun.

V prodloužení rozhodl v 62. Novák.

„Dneska se cítím dost unavený, ale je faktem, že už se mi chytalo o mnoho lépe. První dva zápasy byly o dost horší,“ popisoval po zápase svůj výkon Radek Fiala. „První i druhá třetina byla dobrá, v té třetí se Litvínovu podařil obrat, i když ke dvěma brankám se dostali v podstatě z odražených střel. Čtvrtou branku mi vstřelil Franta Lukeš, a když jel proti mně v prodloužení jen reflexivně jsem tam strčil lapačku, naštěstí jsem chytil. Je dobře, že se nám podařilo Litvínov porazit,“ zhodnotil zápas ústecký gólman.

Třetiny: 1:3, 0:0, 3:1, 0:1
muž zápasu: Fiala
Hübl J. – Walter, Šlégr, Kroupa, Stříteský, Punčochář, Kubát, Vobořil – Švarný, Jánský, Hübl V., Trávníček, Bahenský, Reichel, Lukeš, Mach, Rindoš, Černý, Zíma, Vrtek, Andres. Trenér: J. Hübl
Fiala – Pojkar, Zeman, Špilka, Němeček, Vágner, Klobouček, Šafar, Gýna – Heřman, Šagát, Čaloun, Kloz, Pazourek, Novák, Sklenička, Mikulík, Přeučil, Bols, Hanzl, Havlíček. Trenér: Hořava.
Branky a nahrávky: 17. Reichel, 49. Mach, 51. Kroupa, 53. Lukeš – 10. Havlíček, 13. Hanzl, 17. Heřman, 60. Čaloun, 62. Novák. Rozhodčí: Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. Diváci: 910.