Litvínov – To je škoda. Hokejisté Litvínova promarnili výhodu domácího ledu a dostali se do úzkých. Verva před vyprodaným hledištěm ztratila třetí zápas čtvrtfinále s Hradcem Králové v poměru 1:4 a v sérii prohrává 1:2. Bitva o semifinále extraligy pokračuje v Litvínově v sobotu od 17:30.

17.3.2017
Fotogalerie
14 fotografií

Litvínov - Hradec Králové 1:4.Foto: Deník/Edvard D. Beneš

Chemici sice vstoupili do čtvrtfinále vítězně, jenže pak dvakrát vybouchli v koncovce a začíná jim téct do bruslí. Pokud nezvládnou ani čtvrtý duel, budou na pokraji vyřazení z play-off. „Hradec to dneska dobře odbránil a odbrejkoval, vyšlo mu to," řekl jen krátce k průběhu utkání domácí trenér Radim Rulík.

„Nevím, co se stalo, oni dobře brání… Musíme víc střílet a chodit do brány. Dneska byli lepší, my se musíme připravit na další zápas," řekl zklamaný útočník František Lukeš, jediný litvínovský střelec.

KUKUMBERG KROTIL EUFORII

„Nechtěl bych to moc hodnotit, máme tam co zlepšovat, hlavně v defenzivě bylo dost chyb. Dali jsme góly, to je všechno," krotil hradeckou euforii slovenský útočník Roman Kukumberg, který ve 12. minutě otevřel gólový účet pátečního mače.

Litvínov hrál do plných, hosté těžili z precizních protiúderů. Dva góly vstřelil Mountfield v přesilovkách, jednou udeřil v oslabení, kdy zápas zlomil.

Bude vás zajímat: Jaro Janus? Chytá výborně. Ať mu to vydrží

Klíčový okamžik přišel ve druhé periodě. Lukeš ve 25. minutě srovnal na 1:1 a následně mohl Litvínov dokonat obrat ve dvojnásobné přesilovce. Jenže v oslabení udeřil Hradec. Hned jak Jarůšek naskočil na led z trestné lavice, ujel do brejku a vrátil hostům vedení.

„Bylo velmi důležité, že se nám povedlo ubránit dvojnásobné oslabení. Že jsme navíc vstřelili branku, to je o náhodě. Na led jdete s tím, že to ubráníte, nikdo nemyslí na to, že dá gól," líčil útočník Michal Dragoun, specialista na oslabení.

„Byl to smolný okamžik, který zápas rozhodl," hlesl Lukeš. Litvínovskou snahu o vyrovnání zmařil ve 49. minutě Picard, který zvýšil na 3:1. Pak už to byla ze strany domácích pouze křeč. Dvě minuty před koncem to Verva ještě zkoušela při power play, ale do prázdné počtvrté inkasovala.

„Zápas nám vyšel, jsme spokojení. Pochvalu za bojovnost zaslouží celý tým," dodal kouč hostí Václav Sýkora.

Minulý zápas: Hradec Králové srovnal krok. Čtvrtfinále s Litvínovem je nerozhodné 1:1

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:Litvínov - Hradec Králové 1:4 (0:1, 1:1, 0:2). Branky a nahrávky: 25. Lukeš (V. Hübl, F. Pavlík) - 12. Kukumberg (Dragoun, Džerinš), 28. Jarůšek (Köhler), 49. Picard (Kukumberg, Džerinš), 59. T. Knotek. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6011 (vyprodáno). Stav série: 1:2.
Litvínov: Janus - Sörvik, Kubát, Gula, F. Pavlík, K. Pilař, Z. Sklenička, Frolo - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a D. Stránský.
Hradec Králové: Rybár - Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Pavlas - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, Džerinš, Picard - Köhler, T. Knotek, Šimánek - Nedvídek, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Autor: Pavel Mikeš, D.Edvard Beneš

17.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Simona Szarková - gólová jistota Černých andělů. V Trenčíně se jí dařilo.

Jedenáctigólová Szarková: Trenčín? Nic snadného, ale zlomili jsme to

Mamince Denise Koláčkové z Obrnice se 15. února 2017 ve 20.00 hodin narodil syn Zdeněk Koláček. Měřil 44 cm a vážil 2,03 kilogramu.
6

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Most

Selfíčko s Kornem. V Mostě měli krajský ples. Repre bylo narvané. Nekouřilo se

Most /FOTOGALERIE/ - Hromada hostů, plný taneční parket a čistý vzduch. V mosteckém Repre, kde je největší sál v regionu, se v noci ze soboty na neděli konal 14. Reprezentační ples Ústeckého kraje.

Tři v jednom. Zoologické si připravily výhodné vstupenky

Chomutov – Akce se týká chomutovského zooparku a zoologických zahrad v Ústí a Děčíně. Nabídka je limitovaná, v oběhu je tisíc vstupenek.

Litvínovská knihovna jde s dobou. Láká na videa i nový časopis

Litvínov - Televizní kanál má pomoci propagovat aktivity knihovny a upozornit na zajímavosti.

V noci na neděli začne platit letní čas, noc bude o hodinu kratší

O víkendu začne v Česku a dalších evropských zemích platit letní čas. V neděli ve 02:00 si lidé posunou hodinky o hodinu dopředu. Noc ze soboty na neděli tak bude o 60 minut kratší. Letní čas skončí 29. října. Změny času mají řadu odpůrců. Podle nich nepřináší žádné energetické úspory, naopak lidem narušují vnitřní biorytmy.