Před nejvyšší domácí návštěvou sezony (9328 diváků) skórovali po bezbrankové úvodní části Jaroslav Hlinka, Petr Kumstát a Michal Čajkovský. Čisté konto vychytal Tomáš Pöpperle.

Jako první prověřil pozornost Pöpperleho, jenž se vrátil do brankoviště Sparty po dvouzápasové odmlce, ve druhé minutě Trávníček, ale neuspěl. Pražané pak sehráli nepříliš povedenou přesilovku a brzy po ní se museli sami bránit ve čtyřech. Litvínov byl v početní výhodě výrazně nebezpečnější, ale skóre nezměnil ve velké šanci ani kanonýr Hübl.

V podobném duchu se nesl i zbytek první třetiny. Při vyrovnaném obrazu hry si o trochu nebezpečnější příležitosti vypracovali Severočeši, ale Pöpperle svůj tým několikrát podržel. Bezbrankovým stavem nepohnul v nástupu do druhé části ani Kumstát, který ve velké příležitosti těsně minul. Na druhé straně otestoval Pöpperleho Reichel. V 27. minutě se po souhře Hlinky s Vránou dostal Hlinka do sóla proti Janusovi, jenže v klíčové chvíli mu odskočil puk. V polovině zápasu se zaskvěl Pöpperle proti Trávníčkovi.

V závěru druhé části jako kdyby se Severočeši už viděli v šatně. Po obrovské Kokešově chybě v rozehrávce hluboko uvnitř obranného pásma Vervy se puku zmocnil Hlinka a devět vteřin před koncem třetiny zamířil domácí kapitán přesně mezi Janusovy betony.

Třetí části přinesla díky tomu otevřenější partii, ale skóre se změnilo až v 51. minutě, kdy sice Janus výborně zasáhl proti Cingelově ráně i následné Uhrově dorážce, jenže kotouč se od betonu strážce litvínovské branky odrazil přímo na hůl Kumstáta a ten měl snadnou úlohu - 2:0.

Domácí byli na koni. Už o 64 vteřin později navíc Hlinka nabil Čajkovskému, jenž z mezikruží ostrou střelou zápěstím procedil puk za Janusova záda potřetí a definitivně rozhodl. Litvínovští se sice nevzdali a chtěli odmazat alespoň nulu na kontě vstřelených branek, jenže dnes jim nebylo přáno a selhali ve všech vyložených příležitostech.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 40. J. Hlinka, 51. Kumstát (Uher), 52. Čajkovský (J. Hlinka, Nedomlel). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Komárek, J. Ondráček. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 9328.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Čajkovský, Nedomlel - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Uher, Cingel, A. Kudrna - Forman, Pech, Kumstát - Safin, Černoch, M. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Stříbrný, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Gerhát. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.