FK SIAD Souš zvítězila na Střekově

K utkání 7. kola krajského přeboru zajíždělo mužstvo FK SIAD Souš na půdu bojovného týmu TJ Střekov a tady se začala lámat nepříjemná tradice úvodu soutěže.

18.9.2007

Zda budou body také doma zjistí v sobotu. Na Souš přijede tým Modré.Foto: DENÍK/Václav Veverka

Střekov – Souš 1:2 (1:1)
Hosté nastoupili do utkání s cílem protrhnout černou sérii. To se jim také povedlo. Ale popořadě. Soušští hráči vstoupili do utkání výborně. Domácí byli zatlačeni na vlastní polovinu hřiště, kdy je překvapila dobrá kombinační hra i na tak malém hřišti, které na Střekově mají.
Bohužel v 7. minutě udělal brankář Pechar fatální chybu, kdy si lehký centr ze strany srazil do branky – 1:0. Soušští se rychle oklepali a do šancí se dostávali postupně Veselý a Wagner. Zejména Wagnerova šance byla jednoznačně branková, kdy do pokutového území domácích pronikl Kovář a jeho přesný centr po zemi našel právě dobíhajícího Wagnera, ale ten trefil pouze ležícího brankáře domácích.
To končila 12. minuta utkání. V 16. minutě bylo vyrovnáno, kdy branku vstřelil z přímého kopu Walter – 1:1. Soušští předváděli stále pěknou kombinační hru, ale své šance nedokázali využít ke vstřelení branky. Domácí se dokázali prosadit pouze z rychlých protiútoků. Ve 36. minutě se do brankové příležitosti dostal domácí útočník, ale Pechar mužstvo tentokráte podržel a střelu kryl. Do poločasu se nic již podstatného nestalo a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.
Do druhého poločasu nastoupili hosté s cílem strhnout vítězství na svou stranu. V 63. minutě se do dobré šance dostal Kovář, ale domácí brankář jeho střelu kryl.
Do podobné příležitosti se dostal i Veselý, který z hranice malého pokutového území místo přímé střely volil kličku, ale to již domácí beci stačili šanci zmařit. To běžela 70. minuta.
V 73. minutě pěkně vystřelil Wagner, kdy jeho střelu domácí brankář stěží vyrazil na roh. V 77. minutě Soušští udeřili. Po tvrdé střele z hranice šestnáctky brankář domácích střelu pouze vyrazil a dobíhající Kovář přesnou nahrávkou před osamocenou branku našel Veselého a ten vstřelil druhou branku hostí – 1:2.
Domácí se po obdržené brance vrhli do útoku, což se otevřel prostor k rychlým protiútokům. V 85. minutě unikl Kovář, ale jeho přesná střela skončila pouze na tyči domácí svatyně a dobíhající Wagner již neměl sílu obstřelit brankáře. V 89. minutě střílel Hanzlíček, ale jeho střela těsně minula branku.
Bojovné utkání skončilo třemi minutami nastavení a Soušští si konečně připsali plný bodový zisk v této sezóně.

Sestava FK SIAD Souš: Pechar L. – Novotný J., Giampaoli K., Palkoska P. Walter T. – Popelka V. (75. Brisuda J.), Wagner V., Hanzlíček Z., Pressl T. (85. Randa D.), – V. Kovář M., Veselý M. (90. Fidler O.).
Trenéři: Scheithauer Jan, asistenti: Vozár Jiří a Giampaoli Karel.
Vedoucí mužstva: Novák Josef, masér: Türb Petr.