VYBERTE SI REGION:
Vyberte si region

Diskuse: Lidé bydlící v klidu u kurtů pod Resslem netušili, že budou opět žít u šachty

Gejza Behina kosí u mladých lip trávu s bylinkami pro své králíky. Pamatuje bývalou těžbu, obří stroje za humny, prach i hluk. K obnovení důlní činnosti zaujímá smířlivý postoj. Je totiž bývalý horník.

Lidé bydlící v klidu u kurtů pod Resslem netušili, že budou opět žít u šachty

Most - „Bude to katastrofa," rozčiluje se 55letý Josef Sokol. Jeho zahrádka pod kopcem Ressl je první na ráně. Ocitla se sto metrů od dobývacího prostoru. Za dvacet let se má v…

DISKUSE OBSAHUJE 28 PŘÍSPĚVKŮ

Re: obnovená těžba u Mostu
matejos 22.5.2012 77.237.155.* reagovat
Tak to jsem zvědavý, kdo bude, až se zahájí opět těžba v těsné blízkosti Mostu jezdit a rekreovat se na nově vzniklém jezeře u chemičáku. To se zase vyhodilo zbytečných milionů nebo snad i miliard korun pro nic za nic. Ve vyhlídce je i nová těžba na místě H. Jiřetína. Prašnost, na kterou jsme už odvykli, v okolí samá díra po těžbě, opět zničená krajina, otrávení a znechucení lidé - úmyslně nechci napsat jejich opravdový stav. Já osobně jsem tedy nasraný!!! Hlavně, že na tom někdo vydělá, to je přece důležité.
Re: Re: obnovená těžba u Mostu
Martin 22.5.2012 77.237.128.* reagovat
Bohužel, svítit chceme, stále více lidí "potřebuje" klimatizaci, a spoustu další mnohdy nesmyslné elektrické výbavy... no a zatím jaksi neumíme asi vyrábět elektřinu jinak než pálením uhlí ne že bych to úplně schvaloval, stejně tak nemusíme levně prodávat elektřinu do zahraničí, ale jinak to asi nejde... a být to dřív než za padesát let, možná by to Most konečně sestřelilo z první příčky v nezaměstnanosti
Re: Re: Re: obnovená těžba u Mostu
slavíček 24.5.2012 85.71.247.* reagovat
Toto je typický projev VOLA, se kterým si vytřou svůj zadek všichni ti Tykačové, Šulcové, Koudové, Houskové, Proškové, Tancošové, Doležalové a celá ta banda povedených chytráků, kteří skvěle umějí tento kraj ničit jen pro své vlastní, sobecké zájmy. A teta Vaňhová, která zásadně neví, která bije, se pod to jen podepíše. Asi ji čekaj taky tepláky.
Re: Re: Re: Re: obnovená těžba u Mostu
zvonimír 24.5.2012 85.71.247.* reagovat
Už teď si může vybrat nějaké slušivé tepláčky, to je výsada pro hejtmanku.
Re: Re: Re: Re: obnovená těžba u Mostu
Rokurota Makabe 5.6.2012 80.250.0.* reagovat
Proč Doležala? Proti těžbě obecně a Czech Coalu konkrétně dost odvážně bojuje už od devadesátých let.
Re: Re: obnovená těžba u Mostu
Bodlina 22.5.2012 213.129.156.* reagovat
Představte si neznámý "matejos", že na tom vydělají všichni. Stále se zde mluví o prašnosti, pokud se Vám nelíbí je možnost se přesťehovat, ale představte si, že jinde jsou na tom s prašností stejně. Pokud Vám jde o zničenou krajinu, potom zřejmě nenavštěvujete zrekultivované oblasti v okolí města že? Vůbec nechodíte na Hypodrom, Benedikt a zřejmě ani Vy ani Vaše děti nebudou v budoucnu navštěvovat místo ke koupání, za které jak Vy říkáte někdo vyhodil miliardy korun, ale představte si, že ten někdo (těžební společnosti) odevzdávají státu peníze, ze kterých se toto platí. To, že je vláda rozšustruje na něco jiného je její věc. Otráven a znechucen jste zřejmě jenom Vy.
Re: Re: Re: obnovená těžba u Mostu
matejos 22.5.2012 77.237.128.* reagovat
Bodlino, asi si nečetl článek nebo nerozumíš psanému textu. 4 z pěti občanů v článku jsou znechuceni podobně jako já. Asi také moc necestuješ po republice, když tvrdíš, že s prašností jsou na tom jinde stejně. Asi opravdu neznáš situaci. Píšeš o zrekultivovaných oblastech - jistě, zničenou krajinu někdo musel znovu uvést do normálního stavu, a kdo jiný by to měl dělat, než ten, který ji zničil. Místo, kde se bude u Mostu znovu těžit je také již zrekultivované, protkané cyklostezkami, prostě další rekreační oblast. A relativně hezká. O to víc mě štve, že ji zase chtějí poničit. Nevím, jak moc si zažil přírodu na mostecku asi před 30-40 lety. Já ano. Byla poničená šíleným způsobem, postupem doby, jak se zavíraly doly začala být opět přírodou. A teď se má znovu ničit a ničit se má i životní prostředí nás všech. Možná opravdu nevíš, jaká prašnost nastane otevřením dolu v tak těsné blízkosti města. Ale to jsou věci, které ti asi trochu utíkají, tobě jde asi jenom trochu si bodnout. To ostatně umíš dobře.
Re: Re: Re: Re: obnovená těžba u Mostu
kk 22.5.2012 213.129.153.* reagovat
Celkem souhlas. Jenom bych nepodezříval autora článku z nějaké objektivnosti. Toho zjevně není schopen, takže si jako reakce vybral lidi, které se mu do článku hodili.
Re: Re: Re: obnovená těžba u Mostu
Jan 12.6.2012 109.80.227.* reagovat
ale taky si zapomel dodat kolyk stoho spolecnost odvadi statu je tak malej pakatel
vědeckotechnický pokrok v energetice
Lubomír 22.5.2012 77.237.131.* reagovat
"Zahrádkář Miroslav Goll věří, že za dvacet let se díky vědeckotechnickému pokroku začnou využívat jiné zdroje energie." -- -- Novinka - vědeckotechnický pokrok již dávno ukázal, že existuje možnost tzv. pasivních domů nebo pasivních bydlení. Proč se stále asi zatepluje? A stále existuje možnost jak snižovat spotřebu energií. O tom si však lidé musí rozhodnout sami svobodně a nezávisle na státu nebo jiných iniciativách. Souhlasím s tím, že s energiemi se příliš mrhá, ale lidé také neustále čekají, až stát něco udělá, že jim např. zajistí levnější energie - to neexistuje. Jsou možnosti i zateplování zevnitř, kvalitnější dvojitá okna, solární ohřev vody do výměníků, úspornější elektrospotřebiče, nízkoenergetické a pasivní stavby. Čím jsou energie dražší, tím více se energetické úpravy vyplácejí jako investice do budoucích let, tím více se stáváte i nezávislí a zjišťujete, že takové energie potřebujete čím dál méně. Jednou to stejně dopadne tak, že protože ceny těchto energií budou příliš drahé, nebude jejich spotřeba tak vysoká, nebude se tolik těžit a čerpat a tím pádem v tomto energetickém sektoru nebude pracovat ani tolik lidí -> málo muziky za mnoho peněz uhlobaronům.
Re: vědeckotechnický pokrok v energetice
Terminator 22.5.2012 213.129.130.* reagovat
Kdyby tebou popsané zdroje fungovaly, tak by se již dávno na plno užívaly. Mám dojem, že máš spíše pasívní myšlení.
Proč vlastně těžit?
Lubomír 22.5.2012 77.237.131.* reagovat
Tak mě napadlo, proč vlastně se teď rozhoduje o těžbě, když stejně stále není Czech Coal dohodnut s ČEZem o dodávkách hnědého uhlí.? Trochu mi to připadá, jako by Czech Coal nám nyní chtěl pohrozit, aby lidé byli povolnější při rušení limitů směrem k Hornímu Jiřetínu.
Re: Proč vlastně těžit?
Jírus 22.5.2012 89.102.253.* reagovat
Czech Coal si totiž bude stavět vlastní elektrárnu, aby toho smradu a bordelu nebylo hnedu u Mostu málo...
Re: Re: Proč vlastně těžit?
Terminator 29.5.2012 213.129.130.* reagovat
Patrně nechápeš při svém vzdělání, že dnes je veškerý kouř filtrovaný tak, že se vypouští jen vodní pára.
Re: Re: Re: Proč vlastně těžit?
Rokurota Makabe 5.6.2012 80.250.0.* reagovat
Ty děláš na šachtě, viď? No, bezva, jestli jsou všichni zastánci rozšiřování dolů a bourání vesnic tak prudce zdvořilí a informovaní jako ti, moc bych se o Jiřetín nebál.
Re: Re: Re: Proč vlastně těžit?
Márfy 21.6.2012 77.237.130.* reagovat
Já osobně bych se při těch německých cenách za elektřinu raději díval do zelených kopců. To že začne někdo šetřit elektřinou neznamená, že se sníží výroba, ale jenom, že se toho víc vyveze (zisky je třeba zvyšovat). Příkladem může být zvyšování cen vody při jejím nízkém odběru.
Re: Proč vlastně těžit?
helebrandt 20.6.2012 85.71.247.* reagovat
Jo a vlastně nezapomeň, že uhlobaron pan TYKAČ, bývalý technik z TOSu Čelákovice, si už staví vilku v Dubaji a má sídlo ve Švajzu. Holt se musíme všichni přičinit!
Zlý sen
HonzaS 23.5.2012 212.47.6.* reagovat
Jezdím tam na kole a všiml jsem si, že jsou tam nové cedule vyznačující těžební prostor se zákazem vstupu. Nechápal jsem. Ničit to, co je už "opravené", se spoustou zvířat. Konečně se to probouzelo k životu a už to chtějí demolovat. Zase přijdem o cyklostezky, místo pro relax, procházky a kus obnovené přírody.
Re: Zlý sen
Martin 30.5.2012 77.237.140.* reagovat
Honzo, poradím! Vždyť si můžeš koupit nějaký nablejskaný auťák, nejlépe černý s černými skly, na něj našroubavat nějakou pěknou SPZtku. Pak si kup značkový vohoz plus botky, čapku a vozejk s golfovými holemi. Jo a ženě přikup super klobouk na dostihy. Nebudeš přece někde šlapat do pedálů? Čí je Hypodrom? Náš!
Řešíte nesmysly
Ladis 23.5.2012 85.193.33.* reagovat
Můžete si stěžovat můžete nadávat, ale nic s tím neuděláte .... jednou tam je stanoven dobývací prostor a tak to je ... rekultivace byla pouze dočasná ...
Re: Řešíte nesmysly
Roman 24.5.2012 85.71.247.* reagovat
Tak takhle NE, Ladisi ! Už za komunistů to byl malér např. v Libkovicích a tam se údajně taky mohlo těžit. Zkrátka to závisí na NÁS ! Starosta Libkovic tam byl do posledka a ti parchanti ho tam málem ukřižovali. Dnes máme na své straně - aspoň doufám - pár rozumných politiků a slušná média. Bude naše chyba, když se zas necháme zblbnout těmi KECY politický pakáže, která za Most sice kandiduje, ale svá sídla si staví v neporušené krajině úplně jinde. Sakra, když se nedokážeme spojit PROTI, můžem nadávat a proklínat sami sebe !!
Re: Re: Řešíte nesmysly
občan 24.5.2012 89.102.253.* reagovat
No podívejte se, to že se tam bude těžit v budoucnu a dočasně se přikryje podloží se rozhodlo už asi před 20 lety. Proto jsem nikdy nepochopil lidi, co v těchto místech staví/stavěli domy. Já bych to nikdy neudělal už z toho důvodu, že bych barák po zbytek svého života nikdy neprodal jinak než pod cenou a byl nucen dožít zde vedle hlučných strojů, prašného prostředí a zničené krajiny. A pokud to nikdo z těch lidí nevěděl, pak je mi jich líto, že si neumí zjistit jak se věci mají.
Re: Re: Re: Řešíte nesmysly
Royt 24.5.2012 85.71.247.* reagovat
A nebyla to náhodou povinnost úřadů (např. katastrálního) při zápisu do listin vlastnictví nebo ještě dřív, že tyto pozemky jsou zatíženy břemenem ?
Re: Re: Re: Re: Řešíte nesmysly
občan 25.5.2012 89.102.253.* reagovat
pokud ty pozemky vykoupila firma a začala stavět, a následně je prodala, tak o tom samozřejmě musela vědět. Jinak je zajímavé, že část lidí o tom ví a stále si to pamatuje a lidé co zde bydlí o ničem nevědí. Spíš sází na to, že dopadnou jako Jiřetín, ale tomu vážený pane nevěřte
Re: Re: Re: Řešíte nesmysly
kla 22.6.2012 77.237.133.* reagovat
Tak já se sem přivdala (proto moc neznám minulost této oblasti), teď tam stavíme dům a opravdu jsme o tom, že by se tam mělo jednou zase těžit nevěděli. Pochybuji, že si to někdo zjišťoval před koupí pozemku. To nás totiž ani nenapadlo. Hrozně mě to štve, doufám, že se ještě "něco" stane a nezačnou těžit. Neumím si to představit. Je snadné říct, že se můžeme přestěhovat, ale není tak snadné to provést...
Ten prostor je přidělený
Terminator 29.5.2012 213.129.130.* reagovat
dobývací prostor Czech Coal a pořád ji patří. To že tato oblast byla dočasně přikryta výsypkou neznamená, že se v oblasti přestalo těžit. opravdu to čtenáři nechápou a s nimi i autor článku? Nebude příště lepší zajít na Báňský úřad a zeptat se kde jsou všude povolené dobývací prostory než psát lidi rozeštvávající článek?
Ten prostor je přidělený
Terminator 29.5.2012 213.129.130.* reagovat
dobývací prostor Czech Coal a pořád ji patří. To že tato oblast byla dočasně přikryta výsypkou neznamená, že se v oblasti přestalo těžit. opravdu to čtenáři nechápou a s nimi i autor článku? Nebude příště lepší zajít na Báňský úřad a zeptat se kde jsou všude povolené dobývací prostory než psát lidi rozeštvávající článek?
diskuse
Tereza 8.6.2012 90.180.136.* reagovat
Stejnak nevím co tady řešíte,protože stejnak nic nevyřešíte,uhlí se bude těžit s vámi i bez vás!!My lide se neumíme uskromnit,tak potom bohužel trpí příroda..Ano jsou i alternativní možnosti pro zdroj elektřiny atd,ale vy asi pořád nechápete že v uhlí jsou nehorázné peníze které si prostě tyhle těžební giganti nenechají utect mezi rukama!!!! Takže to jsou debaty o h..vně.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2015, všechna práva vyhrazena.

Používáme informační servis ČTK.
Kontakt na redakci. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz

Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Unie vydavatelů.